Dopisy / O zkušenosti hesychastického života

399 Kč –10 %
Dopisy / O zkušenosti hesychastického života
399 Kč –10 % 359,10 Kč 359,10 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Josef Hesychasta byl v roce 2020 oficiálně svatořečen Konstantinopolským patriarchátem. Přeložil Václav Ventura.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Dopisy a O zkušenost hesychastického života otevírá dveře do světa východní ortodoxní spirituality a jejího bohatství. Starec Josef Hesychasta – v roce 2020 oficiálně svatořečený Konstantinopolským patriarchátem – patří k výrazným duchovním postavám 20. století. Své křesťanství žil radikálně v samotě na hoře Athos v duchu hesychastické tradice noetické modlitby.

Kniha obsahuje stručný životopis starce a jeho dochovanou korespondenci. Duchovní moudrost z ní mohou čerpat nejen pravoslavní mniši a mnišky, ale všichni věřící usilující o intenzivní vzrůst ve víře. Starcovy dopisy představují školu noetické modlitby, jež našla své vyjádření v modlitbě srdce. Přinášejí ovšem i další potřebnou inspiraci: jak přijímat utrpení a zkoušky, jak zápasit se zlem, jak napnout asketické úsilí pro dosažení vnitřní svobody a zároveň žít v pravdě, pokoře a úplné odkázanosti na Boží milost.

Václav Ventura přednáší bioetiku na Ústavu humanitních studií v lékařství 1. lékařské fakulty UK a slouží jako katolický kněz východního i západního obřadu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rozhovory a svědectví, Josef Hesychasta
Autor: Josef Hesychasta
Rok vydání: 2020
Číslo vydání: 1
EAN: 9788074654312

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: