Pravidla pro recenze

Recenze na tomto webu v sekci Hodnocení pocházejí od zákazníků, kteří skutečně koupili daný produkt, na který recenzi dávají. Můžete si tak být jistí, že ke každé knize čtete pouze ověřenou recenzi. Zákazníci je píšou přímo do formuláře e-shopu nebo přes portál Heuréka.cz (do budoucna přibudou i další zdroje).

Jednou týdně (nejčastěji v pondělí) recenze ověřujeme a zveřejňujeme. Záleží na každém, zda zvolí jen formu hvězdičky nebo se vyjádří i slovně. Zveřejňujeme všechny recenze. Kritickým postřehům se nebráníme. Vyhrazujeme si právo nezveřejnit pouze vulgarismy a spamy.

V sekci Diskuse se budou u jednotlivých titulů objevovat názory čtenářů, kteří knihu nezakoupili přímo v e-shopu, ale známe jejich identitu (musí na sebe uvést alespoň e-mail, který ovšem později nezveřejňujeme).

Odborné vyjádření k některým našim titulům občas najdete na blogu Mezi knihami. Texty pro tento blog někdy vznikají na naše vyžádání, jindy se nám autor ozve sám.

Na našem YouTube kanálu pravidelně publikujeme úryvky z pořadu Vezmi a čti, kde Kateřina Lachmanová recenzuje knižní novinky různých nakladatelů. Tyto recenze se pak objevují i v našem newsletteru List od Paulínek.

Bestsellery týdne je výpis deseti nejprodávanějších knižních titulů od pondělí do neděle za uplynulý týden v e-shopu paulinky.cz.