Křestní svíce

Vítejte v naší kategorii Křestní svíčky.

Již několik let se k nám zákazníci vracejí pro kvalitní a s péčí vyrobené křestní svíčky, tedy svíčky určené k samotnému obřadu křtu. Všechny tyto nádherné křestní svíce můžete zakoupit výhradně v Praze, poštou je nezasíláme, aby se nepoškodily. Výborně je barevně i ozdobnými motivy doplňují křestní roušky. Ty najdete v kategorii Křestní roušky.

Nejprodávanější

Křestní svíce 195,-
 
195 Kč
Křestní svíce 249,-
 
249 Kč
Křestní svíce 175,-
 
185 Kč
Křestní svíce 175,-
 
175 Kč
4 položek celkem

Cena

175249
1175249

Značky

Položek k zobrazení: 4
Křestní svíce 195,-
195 Kč

Křestní

40963
Křestní svíce 249,-
249 Kč
106158
Křestní svíce 175,-
185 Kč

S motivem holubice a lomeným ornamentem se zlatými prvky. Bílá, modrá a růžová varianta. 

106157
Křestní svíce 175,-
175 Kč
106156

Význam křestní svíčky

Při křtu dostává každý od svého kmotra tuto svíci zažehnutou od paškálu (velká svíce v kostele, která je zapalována o Velikonocích od ohně a symbolizuje Kristovo vítězství nad smrtí a světlo, jež Kristus přináší do světa) na znamení, že Kristus nově pokřtěného osvítil. 

Křestní svíce drží význačné místo v křesťanské liturgii. Kromě křtu je zapalována o velikonočních obřadech, při prvním svatém přijímání, při biřmování, v některých tradicích ji mají na oltáři snoubenci při uzavírání manželství a řeholníci při slibech. 

Křestní svíce jako symbol přijetí Krista do svého života

Křestní svíce symbolizuje světlo Kristovo, které novokřtěnec přijímá. Protože křestní svíčka bude jedince doprovázet po celý život, je důležité ji vybrat tak, aby odpovídala tomuto posvátnému okamžiku i tomu, komu je vybírána. Kvalitní křestní svíčka může být pěknou památkou na tento zvláštní den v životě dítěte i dospělého konvertity. 

Rádi vám v našem knihkupectví Paulínky s výběrem svíčky poradíme: v naší nabídce najdete svíce strojově vyráběné i ručně zdobené, s různými křesťanskými motivy a v barvách růžová, modrá, zlatá, stříbrná a neutrální bílá.

Ke křestní svíčce si můžete vybrat i křestní roušku, a pokud si ji vyberete včas, je možné nechat na ni dopsat jméno křtěnce a datum křtu.