Rozhněvaná žena

269 Kč –10 %
Rozhněvaná žena
269 Kč –10 % 242,10 Kč 242,10 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Autorka se zabývá vymezením pojmů hněv, vztek a neurobiologickými příčinami mnoha různých typů agrese.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hněv je stále považován za cosi nepatřičného, přijatelného pouze u "silnějšího" pohlaví. Proto mají mnohé ženy sklon v sobě pocity hněvu potlačovat a fungovat v roli usmiřovatelky, což s sebou může nést řadu nepříjemných duševních i tělesných symptomů, vyvolaných vytěsněnými pocity.

Autorka se zabývá vymezením pojmů hněv, vztek apod. a neurobiologickými příčinami mnoha různých typů agrese. Zamýšlí se nad typickými vnitřními přesvědčeními souvisejícími s hněvem, nad potlačením a hromaděním hněvu, zástupnými emocemi (smutek místo hněvu), agresivními fantaziemi, zahořklostí a pocity viny a nad psychosomatizováním hněvu. Kniha nabízí mnoho užitečných technik o tom, jak získat k hněvu přístup a jak s ním konstruktivně nakládat.

Závěrečná kapitola je určena mužům a zabývá se jejich představami o ženském hněvu, o navyklých mužských vzorcích řešení konfliktů, o vymezování v partnerství a o prevenci eskalace domácího násilí.

Almut Schmale-Riedel je pedagožka, psychoterapeutka a psycholožka (transakční analýza), koučka EASC a lektorka rodinných konstelací. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Psychologie a vztahy, Almut Schmale-Riedel
Hmotnost: 0.19 kg
Autor: Almut Schmale-Riedel
Rok vydání: 2019
Číslo vydání: 1
Vazba: Brož.
EAN: 9788026215141

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: