Přísloví Moudrost a její hostina

275 Kč –8 %
Raus Prislovi
275 Kč –8 % 253 Kč 230 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Přebásněná kniha Přísloví od Daniela Rouse. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak má člověk žít? Co je správné a co je dobré? Co je naopak hloupé a škodlivé? Co vede k úspěchu a bohatství? Co končí nouzí a katastrofou? Tyto a další otázky si klade biblická kniha Přísloví. A nabízí pádné odpovědi v podobě bezpočtu pořekadel, příměrů a obrazů ze života.

Ať už byly jednotlivé části kdysi sepsány jako sbírky citátů nebo jako didaktický materiál sloužící k výuce, konečný soubor je velkolepou výpovědí o životě a hodnotách starověké společnosti. Ukazuje, že mnoho tehdejších problémů má nadčasovou povahu, že způsob života se sice v dějinách výrazně mění, ale charakter člověka zůstává stejný.

Kniha řeší otázky zločinu, sexu, lásky k penězům či alkoholu, vztahy rodičů a dětí nebo učitelů a žáků, způsob vlády, problémy podnikání nebo chudoby. Tvrdí, že myšlenky a činy člověka mají vždy svoje důsledky. Že pouť bez duchovního kompasu se mění v bloudění. Že nečestnému jednání je třeba se bránit.

Do všeho pak vstupuje personifikovaná Moudrost, noblesní dáma, jež vyniká krásou, půvabem a ušlechtilostí. Kdo si ji oblíbí, získá odměnu v podobě šťastného života. A taky pozvánku na úžasnou hostinu, kterou paní Moudrost právě pořádá.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie pro dospělé, Daniel Raus
Hmotnost: 0.365 kg
Autor: Daniel Raus
Rok vydání: 2016
Číslo vydání: 1.
Číslo v edici: 125
Vazba: Váz.
Počet stran: 180
Rozměry: 158 x 200
ISBN: 978-80-8156-085-9
EAN: 9788081560859

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: