Právě čtu

V naší komunitní kapli nyní mezi sebou sdílíme vydání knihy Adventní kúra pro duši od naší spolusestry Anny. Ona sice ještě tento rok dokončuje doktorát v Římě, ale jakoby tu s námi v Praze byla!  

Nedávno se objevilo krátké, ale výstižné hodnocení na tuto knihu od jedné z čtenářek (a pravidelné návštěvnice našeho knihkupectví):

Nejsem zrovna vděčný konzument čehokoli s adventní a vánoční tematikou… i tak si mě (naštěstí!) našla tahle úžasná kniha sestry Anny Mátikové FSP, kde autorka, erudovaná biblistka, rozebírá úplně všechny liturgické texty, které se v adventu čtou, každý den, cyklus A, B, C, všední dny i svátky. Nejkrásnější na téhle knížce je, že se úplně vyhýbá nasládlému předvánočnímu kýči, a protože autorka ví, že jsou naše uši někdy uvyklé na „náboženský žargon“, záměrně vymyslela originální lékařské pojmosloví. Pokud snad hledáte nějakého pomocníka pro prožití letošního adventu, mohu tuhle knížku doporučit všema deseti!

Kateřina S.

 

 

Zaujala mě naše poslední knižní novinka Emočně zdravá spiritualita

Hledáš upřímně Boží věci a cítíš, že ti po lidské stránce něco chybí? Chceš růst na Boží cestě? Pokud ano, tato kniha je právě pro tebe! Najdeš v ní způsob, jak se lépe vyznat ve svých emocích, jak zvládat mezilidské konflikty nebo jak si nastavit zdravé hranice vůči jednotlivcům i skupinám lidí. Co je duchovní, musí být nejprve skutečně lidské!

(Reakce jedné z prvních čtenářek knihy Marie B.)