Kouzelný kalendář

279 Kč –10 %
Kouzelný kalendář
279 Kč –10 % 251 Kč 251 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Podivuhodné putování do Betléma. Adventní příběh.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Adventní příběh světoznámého norského spisovatele Josteina Gaardera, známého u nás titulem Sofiin svět, probouzí ve čtenářích fantazii a strhává napínavým dějem. Hlavní hrdina tohoto příběhu Jáchym se snaží objasnit záhadu kolem zmizení dívky Elisabet, která se vydává díky kouzelnému adventnímu kalendáři napříč prostorem i časem ze současnosti do Betléma, kde se právě narodil malý Ježíš.

Když vzhlédla, spatřila mezi stromy zářící stvoření. Elisabet vykulila oči, protože bytost, která před ní stála, nebyla ani zvíře, ani člověk. Z dlouhé košile, bílé jako srst beránka, vyrůstala dvě křídla.

Elisabet se sotva začala seznamovat se světem, ale hned pochopila, že to světlé stvoření je anděl. Obrázky andělů už viděla v knížkách i na pohlednicích, ale ve skutečnosti ho teď spatřila poprvé.

„Neboj se,“ řekl anděl mírným hlasem. Vypadalo to, jako by se vznášel čtvrt centimetru nad zemí. Pokračoval:

„Řekl jsem ‘neboj se’ jen pro jistotu. Neukazujeme se vám lidem moc často, a tak je lepší vás předem uklidnit. Zpravidla vás totiž náramně vyděsí, když se před vámi objeví anděl.“

Elisabet se znenadání rozplakala, ale ne proto, že by se snad bála andělů. Ani proto, že se uhodila. Sama zprvu moc nechápala, proč brečí, teprve až když zavzlykala:

„Chtěla jsem… pohladit beránka.“

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie, Jostein Gaarder
Autor: Jostein Gaarder
Rok vydání: 2017
Číslo vydání: 3
Vazba: Váz.
Počet stran: 240
EAN: 9788071958291

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: