Jeremjáš I (Jr 1–5) Co uděláte, až přijde konec Jeruzaléma? (Svazek 24/I)

348 Kč –10 %
Jeremjas
348 Kč –10 % 313 Kč 313 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Český ekumenický komentář ke knize Jeremjáš. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Jeremjáš, která je hned po Žalmech druhou nejdelší knihou Starého zákona a nejdelší prorockou knihou vůbec, hovoří o okolnostech, které předcházely pádu Jeruzaléma v roce 586 př. Kr. a zničení judské samostatnosti
a o působení a činnosti samotného proroka Jeremjáše. Kniha obsahuje sbírky výroků, dialogy, modlitby, liturgické skladby a další prorocké texty. Ty nám spolu s bohatým historickým, biografickým a autobiografickým materiálem umožňují nahlédnout do Jeremjášova života a vstoupit do dějinných událostí na přelomu VII.–VI. st. př. Kr.
První svazek komentáře je věnován kap. 1–5. Ty jsou naléhavou výzvou a prosbou k návratu k Hospodinu, která však není vyslyšena. Hospodinu nezůstává jiná možnost, než svůj národ potrestat skrze nepřítele ze severu. Izrael musí projít soudem (zničením), i když ne naprostým, protože v dané chvíli je to jediný způsob, jemuž „porozumí“.

ThLic. Stanislav Pacner, Th.D. (*1969)
Odborný asistent na Katedře biblických věd Cyrilometodějské teologické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Studoval v Litoměřicích, Olomouci, Římě a Jeruzalémě. Zabývá se biblickou hebrejštinou a prorockými knihami Starého zákona, zvláště knihou Jeremjáš.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bible a výklady, Stanislav Pacner
Hmotnost: 0.765 kg
Autor: Stanislav Pacner
Rok vydání: 2019
Edice: Český ekumenický komentář 24
Číslo vydání: 1
Číslo v edici: 24
Vazba: Váz.
EAN: 9788075450609
ISBN: 978-80-7545-060-9

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: