Žalmy v překladu Václava Renče k modlitbě, k rozjímání i ke studiu

399 Kč –15 %
Zalmy Renc WEB
399 Kč –15 % 339 Kč 339 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Žalmy v překladu Václava Renče vychází u příležitosti 30. výročí působení Dcer sv. Pavla v České republice. Každý žalm začíná krátkým úvodem a končí modlitbou. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Poměrně rozsáhlý úvod této publikace nejprve představí čtenáři celou starozákonní knihu žalmů. Nabízí podrobný vhled do celkové struktury této biblické knihy. Pojednává přitom o historii jejího vzniku i o literárních žánrech, které zahrnuje. Následně vysvětluje, jaké místo mají starozákonní žalmy v modlitbě církve v dějinách i v současnosti.

Hlavní část publikace představují samozřejmě samotné žalmy. Pro toto vydání byl zvolen překlad Václava Renče.

Každý žalm: 

  • je uveden krátkým úvodem, který nabízí základní informace o charakteru daného textu, o jeho struktuře a o jeho hlavním sdělení.
  • a zakončen krátkou modlitbou, která volně přetavuje poselství biblického textu do jazyka blízkého liturgickým modlitbám církve, přičemž poukazuje na souvislosti mezi starozákonním textem a aktuální zkušeností Božího lidu ve světle Kristova tajemství.

Pro koho je kniha "Žalmy v překladu Václava Renče" vhodná?

Těm, kdo se modlí breviář (liturgii hodin), může být knížka užitečná svým pohotovým shrnutím základních informací o žalmech. Přínosem mohou být i krátké orace, kterými lze dle potřeby obohatit osobní modlitbu breviáře.

Pro ostatní vhodný pomocník k vytvoření si osobního vztahu k biblickým žalmům, právě díky propojení teoretických informací o žalmech s poetickým překladem biblického textu i s odkazem na živého Krista a jeho církev v konkrétní modlitbě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Populárně naučná biblistika
Hmotnost: 0.819 kg
Autor: Václav Renč
Rok vydání: 2023
Vazba: Váz.
Počet stran: 440
Rozměry: 147 x 190 mm
ISBN: 978-80-7450-449-5
EAN: 9788074504495

Překladatelka knihy s. Anna Mátiková představuje knihu

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
AC Avatar autora | 14.3.2024
exele
5
JS Avatar autora | 27.12.2023
Jak nebýt spokojen, když je to Svaté Písmo, ač přeložené jsou Žalmy básníkem Václavem Renčem, kdy v této knize spolu s přídavnými modlitbami s možností tyto Žalmy i v osobním duchovním rozjímání, též studovat. Snad jen by ke studiu bylo vhodné, také přiřadit k jednotlivým veršům odkazy na další knihy Božího Slova nebo alespoň vybrat ty které se běžně v knize Žalmů uvádějí.
Nevyplňujte toto pole:
VS Avatar autora 11.3.2024 16:10
Rád se modlím breviář i samotné žalmy, proto mě velmi tato kniha zaujala. Knihu tak využívám k modlitbě a k rozjímání, avšak okrajově i občas ke studiu. Kniha je krásná sama osobě už jen obálkou a grafikou, ovšem obsah je také nádherný. Nejvíce se mi líbí krátké předmluvy u každého žalmu, které čtenáře seznámí s jeho vznikem či obsahem. Podobně jsem nadšený i z modliteb za jednotlivými žalmy, které jsou mnohdy inspirativní. Největší perlou celé knihy je pak překrásný překlad Václava Renče, kdy člověk může skrze básnicky přeložené verše pronikat do krás žalmů a samotného Božího slova. Knihu bych tak doporučil všem lidem, kteří mají rádi žalmy nebo by případně chtěli do žalmů více proniknout, jelikož tato kniha k tomu vybízí. Knihu podle mě využijí i všichni ti, kteří žalmy studují, jelikož překlad Václava Renče mi přijde obohacující zvláště v porovnání s jinými překlady. pan Čeněk