Dialog

420 Kč –8 %
Dialog
420 Kč –8 % 386,40 Kč 351,27 Kč bez DPH
Vyprodáno
Možnosti doručení

Kniha vypovídá o bohatém vnitřním duchovním životě svaté Kateřiny Sienské. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Klasické dílo dominikánské duchovní školy ukazuje perspektivu, v níž se protíná teologie s mystikou. Učitelka církve dochází k věčným pravdám nikoli cestou vědeckého zkoumání, ale vlitým darem moudrosti.

Svatá Kateřina Sienská (1347–1380) patří mezi významné představitelky středověkého mystického proudu a je jako jedna z mála žen nositelkou titulu „učitelka církve“. Prožila krátký, zato však velmi aktivní život, a to jak na rovině veřejné, tak i vnitřní. Ve svém veřejném působení usilovala o mír mezi Florencií a papežem, o přesídlení papeže z Avignonu do Říma a o jednotu tehdy rozdělené církve.

O jejím bohatém vnitřním životě vypovídá nejlépe tato kniha, Dialog s Boží Prozřetelností, tedy rozhovor, který Kateřina v mystickém vytržení vedla se svým Stvořitelem. V rozmluvě s Bohem se dobírala poučení na cestě ke křesťanské dokonalosti, ale projevovala i velký zájem o svět kolem sebe a o jeho spásu. V jejím podání se poznání Boha a jeho záměrů neděje jen na rovině teologické reflexe, ale přináší i mnohé praktické přístupy k duchovnímu životu, k reformě církve a celé společnosti. Dialog tak představuje zajímavé svědectví o myšlení středověku, svým obsahem nicméně hranice středověku dalece překonává.

Přeložila Ivana Hlaváčová.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Spiritualita, Kateřina Sienská
Autor: Kateřina Sienská
Rok vydání: 2020
Číslo vydání: 4
Vazba: Váz.
Počet stran: 370
EAN: 9788075750785
ISBN: 978-80-7575-078-5

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: