Svatý Tomáš pro začátečníky

Novinka
Značka: Krystal
195 Kč –10 %
Svatý Tomáš pro začátečníky Paulínky
195 Kč –10 % 176 Kč 176 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Velký znalec jeho díla Tomáše Akvinského, Jean-Pierre Torrell, chce v této knížce přístup k jeho dílu usnadnit a přiblížit ho všem. zájemcům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svatý Tomáš Akvinský, intelektuál mimořádných kvalit, který smířil víru a rozum, a proslavený teolog, jehož díla se studují i dnes, bývá považován za autora, kterého není snadné číst. Velký znalec jeho díla Jean-Pierre Torrell chce v této knížce přístup k jeho dílu usnadnit a přiblížit ho všem zájemcům.
Tomášův život a dílo jsou úzce propojeny. V jeho spisech se odrážejí nelehká léta jeho mládí a některá z jeho nejvýznamnějších děl zas úzce souvisejí s jeho dvojím pedagogickým působením na pařížské univerzitě, kde v dobových polemikách vynikl jako obávaný soupeř svých názorových odpůrců. Tomáš se zajímal o všechny myšlenkové proudy své doby a reagoval na ně. Jeho Teologická suma a Suma proti pohanům, díla, která vznikala ve vzácných volných chvílích, když zrovna necestoval a nevyučoval, ovlivňují i dnešní myslitele. S Tomášem Akvinským se v této všem přístupné a čtivé knize setkáváme jako s člověkem, a tím se nám otevírá nový pohled i na jeho dílo.

Doplňkové parametry

Kategorie: Teologie
Hmotnost: 0.181 kg
Autor: Torrell Jean-Pierre
Rok vydání: 2024
Vazba: brož
Počet stran: 152
ISBN: 978-80-7575-170-6
EAN: 9788075751706

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: