Od dětství k dospívání

149 Kč –10 %
Od dětství k dospívání
149 Kč –10 % 134 Kč 134 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Jedno z klíčových děl Marie Montessori, pedagožky, lékařky a antropoložky. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Od dětství k dospívání je jedním ze stěžejních děl Marie Montessori. Ukazuje, jak je montessoriovská představa „alternativní“ výchovy a vyučování a vůbec reformy školství stále aktuální. Mezi autorčiny nejzásadnější myšlenky patří požadavek, aby v dítěti byla pěstována přirozená potřeba rozvoje, a tím vzdělání. Nikdo by se podle Montessoriové neměl učit z donucení a kvůli prospěchu a kusu papíru, který mu zajistí dobré postavení, ale v zájmu osobního vývoje i rozvoje celé společnosti. Vzhledem k roku prvního vydání tohoto díla (1948) je nezbytné na některé reálie a myšlenky pohlížet z dobového hlediska. Přesto Maria Montessori předběhla dobu tím, jak prosazovala, aby se školství a metody vzdělávání přiblížily životu, a jak kladla důraz na výchovu mládeže v úctě k člověku a světu.

Maria Montessori (1870 –1952) byla významná italská lékařka, antropoložka a pedagožka. Jako jedna z nejpozoruhodnějších žen první poloviny 20. století byla nominována na Nobelovu cenu míru.

Ve svých názorech navázala mimo jiné na Komenského. Při výchově malých dětí kladla důraz na propojení mezi domovem a školou, pěstování představivosti a cvičení praktického života, péči o sebe sama a o prostředí, rozvoj samostatnosti, společenských vztahů a tělesné zdatnosti. Její metody i dnes korespondují s nejnovějšími poznatky psychologie a pedagogiky.

 Vaz. brož., 120 str.

Doplňkové parametry

Kategorie: Výchova a pedagogika, Maria Montessori
Hmotnost: 0.185 kg
Autor: Maria Montessori
Rok vydání: 2016
Vazba: Brož.
EAN: 9788073874780
ISBN: 978-80-7387-478-0

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: