Missa Intima a Hrad v nitru

250 Kč 207 Kč bez DPH
Skladem (5 ks)
Možnosti doručení

Autorská dvojice Josef Fojta & Emanuel Míšek vydali první počin na poli duchovní hudby.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Missa Intima je naším vyznáním pokladu mše svaté jako prostoru pro fyzický dotek s Absolutnem. Prostoru naprostého vydání, přijetí, a proto svobody. Mše je pro nás vrcholným důkazem skutečnosti, že vše klíčové tu je a navždy bude. Záleží jen na člověku, jestli je ochotný se nechat disponovat k tomuto intimnímu dialogu. Nás samotné během tvorby nakonec přivedl ke snaze o co nejskromnější užití uměleckých prostředků, které se tvůrci nabízí. To proto, aby posluchač nepřišel o příležitost cítit tep vlastního srdce.

 Hrad v Nitru je inspirován stejnojmenným dílem španělské řeholnice Terezie z Ávily (1515-1582). V něm tato neobyčejná žena a reformátorka karmelitánského řádu uvažuje o lidské duši jako o hradu se sedmi komnatami, kterými člověk musí projít, pokud se chce setkat s Bohem i sám se sebou. Je pozoruhodné, že ani pět set let neubralo tomuto duchovnímu spisu na aktuálnosti. Evropa byla tehdy jako dnes opojena. V době Tereziině bohatstvím plynoucím ze zámořských objevů a počínajícím kapitalismem, dnes vědeckým pokrokem a lidskými právy. Tehdy na pokraji třicetileté války, dnes v obavách před globálním konfliktem a ekologickou katastrofou v nejširším smyslu toho slova. Předkládáme posluchači naši reflexi Tereziiných myšlenek. Jde v ní o jediné: Bůh je v nás.

 Ora pro Nobis je logickým vyústěním předchozích dvou děl. Lidská osobitost a jedinečnost je za “horizontem života” nerozdílně svázaná s těmi, kteří tu byli před námi. S těmi, kteří pochopili, že iluze naší vlastní “dokonalosti” je nejnebezpečnější a nejrafinovanější lží na tomto světě. Svatý Michaeli, Svatá Anežko, Svatý Josefe, orodujte za nás.”

Doplňkové parametry

Kategorie: Hudba
Hmotnost: 0.052 kg
Autor: Emanuel Míšek, Josef Fojta
Rok vydání: 2021
Číslo vydání: 1
EAN: 8594037040532

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: