Kuřák Bible

325 Kč –15 %
Kura Bible WEB
325 Kč –15 % 276 Kč 276 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Příběh bývalého vězně, který se „prokouřil“ stránkami Bible až k obrácení a odpuštění. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Wilhelm se narodil v roce 1954 v německém Ulmu. Jeho matka ho nechtěla a hrubě ho zanedbává. Když jí ho odebere sociálka, dítě je podvyživené, dehydrované, poseté strupy. Později se jeho otec znovu ožení a vezme si syna k sobě. Zdá se však, že je pozdě – chlapec je opakovaně umisťován v nápravných zařízeních pro děti a mládež, kde týrá ostatní děti. Vyrůstá z něj sadistický kluk, přezdívají mu „krvavý Willy“. Jednou ukradne auto a při divoké honičce zabije policistu. Spirála zla nemá konce: bankovní loupeže, vloupačky všeho druhu, neustálé rvačky a násilí… Ve vězení si nechá hrdě potetovat celé tělo – jedna kérka za každý ze 148 spáchaných zločinů!

Časem je v Německu veřejně známý jako nebezpečný násilník, žije jako štvanec. Jeho vlastní otec se ho tak bojí, že pro něj žádá trest smrti; nakonec je z toho „jen“ 25 let v žaláři se zvláštní ostrahou. Ve vězeňské cele si balí cigarety ze stránek Bible, ale s Bohem nechce mít nic společného.

Po letech se „prokouří“ k Novému zákonu: Kristova láska je mocnější než vzdor – a Willy kapituluje. Postupně se z něho vylupuje nový člověk s milujícím srdcem…

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.258 kg
Autor: Wilhelm Buntz
Rok vydání: 2023
Edice: Životní příběhy
Číslo vydání: 1.
Vazba: Brož.
Počet stran: 264
Rozměry: 120 × 185
ISBN: 978-80-7450-441-9
EAN: 9788074504419

Tip Katky Lachmanové z TV NOE

5
9x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JZ Avatar autora | 21.4.2024
Věrohodně napsané svědectví, doporučuji.
5
JM Avatar autora | 10.4.2024
Krásná čtivá kniha s hlubokou zkušeností. Za mě, doporučuji všem.
5
HJ Avatar autora | 24.1.2024
Doporučuji přečíst.
5
JB Avatar autora | 17.1.2024
Super
5
J Avatar autora | 14.1.2024
Knížku jsem přečetla jedním dechem, velice poutavě napsané svědectví o tom, jak Pán Bůh sestupuje úplně ke každému člověku, dokáže změnit i největšího "darebáka", o síle odpuštění, o smíření, lásce a naději úplně pro každého. Vřele doporučuju, neskutečně silný příběh pana Buntze. Pán Bůh je borec! Fakt!
5
JB Avatar autora | 11.1.2024
Nebezpečný násilník Wilhelm Buntz, odsúdený na 25 rokov väzenia, ktorého sa všetci báli a pre ktorého vlastný otec žiadal obnoviť trest smrti, si zo vzdoru na samotke vytrháva stránky z Biblie a balí si do nich prepašovaný tabak. Aby zabil čas, stránku si vždy dôkladne prečíta. Takto sa rokmi „prefajčí“ až k Novému zákonu a k slovám „vy ste svetlo sveta“. V jeho živote nastáva radikálna zmena. Neuveriteľný príbeh, ktorému nechýbajú zázraky. Ako sám Willi píše: „Kto ma poznal až v mojich neskorších rokoch, tomu moju minulosť pripomenú početné tetovania na mojom tele (148 za každý zločin). Dnes som mierumilovný, radostný muž, ktorý zo srdca miluje svoju ženu a deti a nedokázal by ublížiť ani muche. Niekto, kto rád počúva, preukazuje ľuďom dobro a rozpráva o tom, ako Boh dokáže zmeniť život. Preto som napísal túto knihu. Jej zámerom nie je ukázať, že by som snáď bol nejako obzvlášť skvelý. To, čo sa mi stalo, je všetko čisto Božia milosť – nič iné. Leží mi však na srdci, aby som odovzdával ľuďom posolstvo, ktoré tak veľmi ovplyvnilo môj život: Nikto nemôže padnúť tak hlboko, aby ho Boh nedokázal znova vytiahnuť hore. Nesmieme brať vinu na ľahkú váhu, ale môžeme si by istí, že je možné ju odpustiť. Pretože Boh je verný a jeho slovo platí.“ Wilhelm sa snažil prísť za každým, komu za svoj život ublížil a prosil o odpustenie. Jeho príbeh je silným posolstvom o Božej láske. Prečítajte si aj vy. Veľmi odporúčam.
5
RD Avatar autora | 19.10.2023
Knížku čte 13 lety syn, moc se mu líbí
5
KP Avatar autora | 11.10.2023
Kniha mi působí radost, naději a vlévá mi do srdce naději. Moc se mi líbí. Je plná Božího milosrdenství..... .
5
IP Avatar autora | 14.9.2023
Výborná kniha o působení Boží milosti ve skrytu duše člověka.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: