Křížové výpravy

399 Kč –10 %
Krizove vypravy
399 Kč –10 % 359,10 Kč 359,10 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Nezaujatý pohled na křížové výpravy, oproštěný od ideologických předsudků osvícenců předchozích století, a vycházel přitom z posledních studií některých nově publikovaných dokumentů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Podle dosud převládajícího mínění v řadách zájemců o problematiku křížových výprav byly tyto středověké aktivity výsledkem rozpínavosti imperialisticky laděného středověkého křesťanství. Tento názor však výrazně zkresluje skutečnost. Celé toto hnutí vrostlo do evropské politiky, kde se utkávala církevní moc s mocí světskou, papežové s císaři i jednotliví králové mezi sebou, přičemž tento historicky vzniklý fenomén také rozhodujícím způsobem ovlivnil dobovou kulturu i tehdejší vědomosti o světě. Autor se ve své publikaci pokusil nabídnout čtenáři nezaujatý pohled na křížové výpravy, oproštěný od ideologických předsudků osvícenců předchozích století, a vycházel přitom z posledních studií některých nově publikovaných dokumentů. Zabývá se obdobím od výzvy ke konání výprav až do pádu posledního křižáckého státu v Levantě. Text knihy je tematicky doplněn dobovými ilustracemi a četnými chronologickými tabulkami, které usnadňují orientaci čtenáře v této kapitole evropských dějin.


Autor Pavel Mráček (*1943) se tématy souvisejícími s církevními dějinami zabývá od sedmdesátých let minulého století a na toto téma po několika samizdatových titulech vydal po pádu totality knižně mj. přehled církevních dějin i nový pohled na svatou inkvizici.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dějiny církve
Hmotnost: 0.461 kg
Autor: Pavel Mráček
Rok vydání: 2023
Vazba: váz
Počet stran: 256
ISBN: 978-80-7684-192-5
EAN: 9788076841925

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: