Kůň, který uměl počítat

269 Kč –10 %
Kůň, který uměl počítat
269 Kč –10 % 242 Kč 242 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Proč je důležité myslet kriticky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na začátku 20. století proslul penzionovaný berlínský učitel matematiky tím, že jeho kůň, jemuž se začalo přezdívat „chytrý Hans“, umí počítat a rozumí složitým slovním pokynům. Byly schopnosti koně skutečné? Jistěže ne! Ale čím to, že jim uvěřilo tolik lidí a že vzbudil takový zájem médií? A jak tento mechanismus ve skutečnosti fungoval? 
Na počátku 90. let minulého století získala velkou pozornost takzvaná facilitovaná komunikace, užívaná u dětí s autismem. Jenže na jejím základě nejenže začaly děti zázračně „mluvit“, ale také došlo k obvinění jejich rodičů ze zneužívání. I funkčnost této metody se ukázala jako klamná. Co má kůň, který uměl počítat, společného s metodou zázračné komunikace? 
Američtí profesoři psychologie za pomoci těchto i jiných příkladů ukazují, jak funguje naše myšlení, jak se vyhnout sebeklamu a jak myslet jasně a kriticky. Jakoby mimochodem přitom vysvětlují řadů vědeckých pojmů a zajímavých skutečností. 
Thomas E. Heinzen je profesor psychologie na William Paterson University v New Jersey. Scott O. Lilienfeld má stejnou funkci na Emory University v Georgii a je autorem uznávané knihy 50 největších mýtů populární psychologie. Susan A. Nolan působí jako profesorka téhož oboru na Seton Hall University v New Jersey.

Doplňkové parametry

Kategorie: Psychologie a vztahy, Scott O. Lilienfeld, Susan A. Nolan, Thomas E. Heinzen
Hmotnost: 0.188 kg
Autor: Scott O. Lilienfeld, Susan A. Nolan, Thomas E. Heinzen
Rok vydání: 2019
Číslo vydání: 1
Vazba: Brož.
Počet stran: 160
EAN: 9788026214427

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: