Co je člověk?

499 Kč –10 %
Co je člověk?
499 Kč –10 % 449 Kč 449 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
Průvodce biblickou antropologií

Detailní informace

Detailní popis produktu

Obsáhlá studie CO JE ČLOVĚK? , kterou připravila Papežská biblická komise, se snaží odpovědět na základní otázky, které si klademe: Co je podstata člověka? V čem spočívá lidská přirozenost? Jak uskutečňujeme své lidství? Základním textem, z něhož vycházíme, jsou druhá a třetí kapitola První knihy Mojžíšovy (Gn 2–3), dokument však cituje všechna významná místa Starého i Nového zákona. Téma biblické antropologie sledujeme ve čtyřech okruzích:
1. Člověk jako Boží stvoření: lidský duch v těle a vztah k Bohu jako základ všech dalších vztahů člověka.
2. Člověk „v zahradě“: vztah člověka k přírodě a dalším živým tvorům; naše odkázanost na přírodu a naše seberealizace tvořivou prací.
3. Člověk ve vztazích: Základem mezilidských vztahů je pouto muže a ženy v manželství a rodině. Z trvalých rodinných vztahů vyrůstají pevné společenské vazby. Text řeší vztahy mezi rodiči a dětmi, bratrství mezi lidmi či naopak spory a války a také otázky sexuality.
4. Člověk v dějinách: drama lidských příběhů a tajemství zla ve světě; jak Bůh zasahuje do našich životů, „dějiny spásy“.
Nechybí věcný rejstřík s více než 200 pojmy.

Papežská biblická komise je sborem dvaceti vzdělaných teologů z celého světa. Jejich úkolem je pečovat o rozvoj biblických studií a vyjadřovat se k více či méně adekvátním interpretacím Písma svatého. Komise je součástí Kongregace pro nauku víry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Hmotnost: 0.552 kg
Rok vydání: 2022
Číslo vydání: 1
Vazba: Váz.
Počet stran: 472
EAN: 9788075662521
ISBN: 978-80-7566-252-1

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: