Živé světlo Román o svaté Hildegardě z Bingenu

Akce 30 let
Značka: Paulínky
399 Kč –30 %
Zive svetlo WEB
399 Kč –30 % 279,30 Kč 253,91 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Historický román o životě sv. Hildegardy z Bingenu, mystičky a učitelky církve.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Román slavného autora představuje bohatý život svaté Hildegardy z Bingenu, která žila ve 12. století a byla abatyší benediktinského kláštera v Porýní. Ve své době patřila k nejznámějším osobnostem církve v Evropě. Zapsala se do dějin nejen jako mystička s prorockým obdarováním, ale i jako velmi vzdělaná a činorodá žena, která měla značný vliv v církvi i ve společnosti. Působila v nesnadných časech křížových výprav, kdy se i mnozí v duchovním stavu nechali strhnout duchem světa a odkláněli se od evangelních ideálů. Bolestně vnímala mocenské spory mezi císařem a papežem i mezi papežem a vzdoropapežem. Hildegarda se stala jedním z velkých světel, jež Bůh postavil na svícen, aby „svítilo všem v domě“ (srov. Mt 5,13-14).

Svatá Hildegarda je patronkou jazykovědců a přírodovědců. Nadčasový význam její duchovní moudrosti potvrdil papež Benedikt XVI., když jí v roce 2012 udělil vzácný titul „učitelka církve“.

Wilhelm Hünermann (1900–1975) byl německý kněz, životopisec a spisovatel. Narodil se v Dolním Porýní, otec byl profesorem matematiky a fyziky. Po nasazení v I. světové válce studoval teologii v Münsteru a poté byl vysvěcen na kněze. Psal povídky a knihy pro děti a mládež, ale proslavily ho zejména vynikající romány o životě světců. V češtině mu jich vyšla už celá řada, především v Karmelitánském nakladatelství, například Farář arský (sv. Jan Maria Vianney), Farář světa (sv. Jan XXIII.), Hořící oheň (sv. Pius X.) nebo Otec vyhoštěných (sv. Damián de Veuster).

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie, Wilhelm Hünermann
Hmotnost: 0.364 kg
Autor: Wilhelm Hünermann
Rok vydání: 2022
Edice: Duchovní beletrie
Vazba: Brož.
Počet stran: 327
Rozměry: 130 x 200
ISBN: 978-80-7450-430-3
EAN: 9788074504303
Hmotnost:: 0,364

Z pořadu Vezmi a čti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: