Ty jsi kněz navěky

319 Kč –10 %
Ty jsi kněz navěky
319 Kč –10 % 287 Kč 287 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Rozhovor s Ludmilou Javorovou, ženou, která byla v době totality tajně vysvěcena na kněze.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ludmila Javorová (* 1932) byla od roku 1964 pravou rukou tajně vysvěceného katolického biskupa Felixe M. Davídka (1921–1988), který byl vůdčí osobností skryté církve u nás.

Ten po návratu z čtrnáctiletého vězení připravil a vysvětil v 60. a 70. letech na kněze řadu mladých mužů, a to celibátních i ženatých. V dramatické situaci nastupující normalizace se rozhodl vysvětit na kněze západního obřadu římskokatolické církve i Ludmilu Javorovou. V rozporu s oficiálním učením církve a přes značný odpor i v řadách biskupů a kněží skryté církve z okruhu Koinótés tak učinil v prosinci 1970. Ludmila Javorová nemohla kněžskou službu nikdy vykonávat zcela veřejně, ale dodnes vnímá kněžství jako své životní poslání.

Knižní rozhovor s ní je nejen unikátním svědectvím o životě skryté církve, ale především rozpravou o kněžství, jeho spiritualitě, o postavení žen v církvi a o možném přínosu ženství do všeobecně mužského prostředí katolického kléru.

Zdeněk Jančařík je salesián, kněz a autor spirituální literatury. V Portále vyšly jeho knihy Plátno z Turína a Miláček Páně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Rozhovory a svědectví, Zdeněk Jančařík
Hmotnost: 0.29 kg
Autor: Zdeněk Jančařík
Rok vydání: 2020
Číslo vydání: 1
Vazba: Brož.
EAN: 9788026216667

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: