Plakát – Ježíš

10 Kč 8 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Ježíš Kristus Pantokrator (Vševládce) / učitel. Tisk na papír, velikost A4. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ikona Krista Vševladce (též známá jako Kristus Pantokrator) je jedna z nejvýznamnějších a nejrozšířenějších ikon v křesťanství. Obvykle zobrazuje Ježíše Krista jako vládce vesmíru a soudce lidstva.

Příběh spojený s touto ikonou sahá až do byzantského období. Podle legendy ji nechal v roce 525 n. l. namalovat řecký císař Justinián I. pro chrám Hagia Sophia v Konstantinopoli.

Ikona stala symbolem Kristovy vlády a moci, a to nejen nad pozemským světem, ale i nad duchovním světem. Ikona Krista Vševladce se stala populární v celém křesťanském světě a je dodnes uctívána v pravoslavných, katolických a dalších církvích.

Zobrazení Krista na této ikoně obvykle ukazuje, jak drží knihu (Bibli) v jedné ruce a třímá druhou ruku v požehnání nebo gestu, které symbolizuje Kristovu moc a autoritu. Některé verze ikony také ukazují Krista v kruhu, symbolizujícím jeho věčnost a vševědoucnost.

Celkově tedy ikona Krista Vševladce je symbolem Kristovy vlády a moci nad vesmírem a lidstvem, a také připomíná křesťanům Boží neustálou přítomnost a pomoc v jejich životech.

Doplňkové parametry

Kategorie: Plakáty (21 cm x 30 cm)
Hmotnost: 0.016 kg
Rozměry: 21 cm x 30 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: