Když je všechno na cestě ke zkáze

248 Kč –10 %
Když je všechno na cestě ke zkáze
248 Kč –10 % 223 Kč 223 Kč bez DPH
Vyprodané
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Úvahy o konci kultury a modernity

Detailní informace

Detailní popis produktu

seje a přednášky sebrané v této knize krouží kolem tématu krize, proměny či dokonce zkázy světa. Autor si všímá především toho, jak se v současných apokalyptických náladách, které přicházejí po staletích moderní víry v pokrok a světlé zítřky, rodí nové ideologické představy o „spáse světa“ a jak tyto ideologie ohrožují lidskost člověka. Podrobně to dokládá např. na hlubinné ekologii, která si přeje vymření druhu homo sapiens, nebo alespoň jeho návrat do pralesa, na náboženském fundamentalismu, který se chce vrátit před moderní dobu a násilím zorganizovat svět podle svatých knih, nebo na technokratickém utopismu, který vidí záchranu v příchodu kyborga – člověka propojeného s počítačem.

Fabrice Hadjadj bere současnou krizi velmi vážně. Chápe ji však jako příležitost, dokonce jako „milost“, díky níž se můžeme osvědčit jako křesťané, jako ti, kdo hájí lidskost člověka, jako ti, kdo jsou pro druhé nadějí v neradostném čase. V jeho knize ovšem nenajdete nějaké „výlevy o konci světa“, ale inspirativní úvahy o podstatě kultury, lidství a nakonec i o tom, jak žít a hlásat evangelium v technologické době.

„Fabrice Hadjadj, to je vždycky hostina pro čtenáře, bohatě prostřený stůl. Inteligentní humor, osvěžující přirovnání, životní moudrost bez patosu, překvapující závěry, odvaha říkat staré pravdy a obyčejné věci, u kterých stačí, že to tak prostě je, trefná pojmenování, která jsme už už měli na jazyku, odzbrojující sebeironie, nenapodobitelný styl. Fabrice Hadjadj, to je radost z četby.“

Pavel Hošek, profesor religionistiky na ETF UK

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní spiritualita, Fabrice Hadjadj
Autor: Fabrice Hadjadj
Rok vydání: 2019
Číslo vydání: 1
Vazba: Brož.
Počet stran: 172
EAN: 9788073254742
ISBN: 978-80-7325-474-2
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: