Ivalu Láska v polárních krajích

349 Kč –10 %
Ivalu Paulínky
349 Kč –10 % 314 Kč 314 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Kniha je literárním zpracováním autentických zážitků dánského polárníka o tom,  jak se seznámil se svou ženou, Inuitkou Navaranou, která v příběhu vystupuje pod jménem Ivalu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mladá inuitská žena Ivalu přežívá ze dne na den, protože její rodina nemá živitele-lovce. O nápadníky nemá nouzi, zůstává ale věrná svému snu: chce se stát manželkou bílého muže. Pak se v osadě objeví dánský lovec lišek Basi a postaví si tam dům. Když chce jeho pomocník, proradný Minik, Ivalu unést a přinutit ji, aby se stala jeho ženou, Basi ji zachrání a začnou žít spolu. Basi, který se považuje za příslušníka vyspělejší civilizace, se stále znovu dostává do situací, kdy musí uznat, že jeho žena, bělochy považovaná za primitivní, činí mnohem moudřejší rozhodnutí a ví si mnohem lépe rady, když se dostanou do obtížných, život ohrožujících situací.
Příběh z počátku minulého století je vyprávěn z perspektivy domorodých Inuitů, kteří s úžasem a bezděky humorně komentují neznámé situace, které do jejich života vnášejí nově příchozí bílí muži. Čtenář se seznamuje s dnes již zaniklým způsobem života obyvatel Grónska, s jejich způsobem myšlení, účastní se lovu na ledního medvěda, pochopí fungování dynamiky ve skupině závislé na bohatství úlovku, kde jsou neúspěšní odkázáni na blahovůli úspěšných. Zdánlivě prostý jazyk knihy a popisované, často drsné události spolu pozoruhodně kontrastují.

Doplňkové parametry

Kategorie: Beletrie pro dospělé
Hmotnost: 0.311 kg
Autor: Somogyi Viola
Rok vydání: 2023
Vazba: brož
Počet stran: 232
ISBN: 978-80-262-2062-6
EAN: 9788026220626

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: