Indiánský mesiáš Ježíš a hledání vize

Novinka
Značka: Cesta
349 Kč –10 %
Indiánský mesiáš Paulínky
349 Kč –10 % 314 Kč 314 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Kniha Stevena Charlestona je autorovým životopisem, průvodcem historií a tradicemi severoamerických indiánů i osobitým výkladem Matoušova evangelia v jednom.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Příběh autorova vnitřního duchovního zrání zasazený jak do indiánské duchovní tradice, tak také do křesťanské teologie. Autor při svém hledání přišel na to, že nemusí volit mezi dvěma duchovními cestami, jak to učinilo mnoho jeho soukmenovců, ale že nalezne smíření mezi těmito duchovními tradicemi. Po letech hledání mu byla jeho cesta zjevena při četbě Matoušova evangelia: Cesta zvěstování indiánského Mesiáše. Cesta smíření mezi tradicemi, cesta evangelia, srozumitelného indiánům. Duchovní cesta, po které mohl kráčet jako křesťan a indián zároveň, aniž by upřednostnil či upozadil jednu z nich. Integritu své osobnosti našel v možnosti představit osobu, učení a dílo Ježíše Krista pomocí myšlení, pojmů a rituálů běžných v duchovním světě indiánů. 

Svým hledáním vize usmiřuje nejen vztahy mezi národy, ale, a to především, duchovní rozervanost člověka dnešní doby bez ohledu na národnost, pohlaví a vyznání. Uzdravuje vnitřní bolest člověka, uvězněného v systému, který není navržen tak, aby vyhovoval duchovním potřebám. Žijeme v čase totálního rozdělení světa, v čase neúprosných korporátů, pandemií, válek o území a identitu národů, v čase nemilého prozření lidstva o povaze systému, který generuje nepředstavitelný blahobyt pro několik vyvolených, slušnou životní úroveň té šťastnější části populace a boj o přežití všem ostatním, systému, stojícího před kolapsem celé zemské biosféry, jenž sám způsobil. Fatální chybou tohoto systému není ani politická orientace, ani sociální uspořádání, nýbrž obyčejná lidská chamtivost, která stojí v přímém protikladu jak k poselství evangelia, tak k indiánskému pojetí příbuzenství. Moudrost indiánských stařešinů a víra křesťanských otců dnes mluví stejnou řečí. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Svědectví
Autor: Charleston Steven
Rok vydání: 2024
Vazba: váz
Počet stran: 280
ISBN: 978-80-7295-329-5
EAN: 9788072953295

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: