Univerzální Kristus

299 Kč –10 %
Kristus
299 Kč –10 % 269 Kč 269 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Ústředním tématem knihy františkánského kazatele je život Ježíše Krista. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Za ta desetiletí, kdy je celosvětově uznávaným duchovním učitelem, pomohl Richard Rohr milionům lidí uvědomit si, o co jde v otázkách víry a spirituality. Dosud nikdy však nepsal na téma, které je v křesťanství nejstálejší a nejčastější: na téma Ježíše. Kdo byl Ježíš, ví většina z nás. Ale kdo byl Kristus? Jedná se jen o Ježíšovo příjmení? Naše chápání, píše Rohr, bylo až příliš často omezeno kulturou, náboženským hašteřením a sklonem lidí stavět se do centra.

Rohr čerpá z Písma, historie a duchovní praxe a předkládá transformativní pohled na Ježíše Krista jako na zpodobnění Božího trvalého, stále se odvíjejícího konání ve světě. „Bůh miluje věci skrze to, že se jimi stává,“ píše. Ježíšův život byl míněn jako vyhlášení, že člověk není od Boha nikdy oddělen – pokud si sám oddělení od něho nezvolí. Když znovu objevíme tuto základní pravdu, ve víře už nepůjde tolik o dokazování, že Ježíš byl Bůh, jako spíše o to, učit se rozpoznávat Stvořitelovu přítomnost ve všem kolem nás a v každém člověku, s nímž se setkáme.

Doplňkové parametry

Kategorie: Teologie, Richard Rohr
Hmotnost: 0.438 kg
Autor: Richard Rohr
Rok vydání: 2020
Číslo vydání: 1
Vazba: Váz.
EAN: 9788073641573
ISBN: 978-80-7364-157-3
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
TS Avatar autora | 25.2.2023
Jsem knihou nadšená. Pomohla mi rozptýlit obavy z vlastního přílišného liberalismu v mnohých otázkách, v nichž zastávám poněkud jiný názor než oficiální církev. Otevírá prostor pro širokou škálu spiritualit, které se vzájemně nemusí vylučovat a nemusí si konkurovat a vrací víru v Boha k její podstatě. Zcela zásadní je i přínos v otázce existence zla a jeho vnímání v našich životech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: