Hospodinův Zákon v pěti knihách Mojžíšových Bibliotheca Theologica, svazek 6

Neohodnoceno
Značka: Pavel Mervart
179 Kč –8 %
Vetrovec Hospodinuv Zakon
179 Kč –8 % 164,68 Kč 149,71 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, tzv. Mojžíšova zákona. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha je v zásadě přehledem o obsahu a vývoji interpretace prvních pěti knih Bible, takzvaného Mojžíšova zákona. Forma zpracování téma zpřístupňuje i širšímu okruhu zájemců. Autorský text doprovázejí krátké ukázky hebrejského textu s překladem.

Úvod čtenáře seznámí se základními pojmy, rozsahem, obsahem a literárními druhy biblických knih. Přibližuje literárněhistorické problémy a poměrně rozsáhlé dějiny exegeze až po aktuální stav bádání. Následující tři kapitoly se soustřeďují na velké úseky biblického vyprávění Tóry: „dějiny“ počátků, příběhy patriarchů ve vyprávěcích cyklech a konečně příběhy Mojžíše a jeho lidu při cestě z Egypta do zaslíbené země. Na vyprávění logicky navazuje i legislativa – zvlášť významné jsou Desatero, smlouva a tři velké právní kodexy v knihách Tóry. Závěr stručně hodnotí dopady Tóry na další biblické knihy a tradici, zejména židovskou a křesťanskou.

Publikaci lze využít jak pro systematické studium, tak jako informaci o základních teologických liniích a pojmech v Tóře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Biblistika
Rok vydání: 2016
Počet stran: 172
EAN: 9788074652387

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: