27.07.2021, kategorie: Titulní stránka

Zveme na výstavu

Zveme na výstavu

Na konci června se v Katolickém týdeníku č. 26 ve zprávách z pražské arcidiecéze objevila informace, že v kladenské farnosti probíhá výstava o blahoslaveném Carlu Acutisovi a eucharistických zázracích, o nichž sám Carlo připravil a zprovoznil webové stránky (miracolieucaristici.org). Nebylo by na tom nic podivného, kdyby se nejednalo o středoškoláka, kterého bavilo programování, a přitom žil velmi aktivním životem víry. Zemřel v pouhých patnácti letech.

Jeho životní příběh, který si můžete přečíst v knize italského autora Nicoly Goriho pod názvem Blahoslavený Carlo Acutis, natolik zaujal kladenského faráře P. Martina Chleboráda, že se rozhodl spolu se svými farníky přeložit z italštiny některé texty z Acutisových stránek a navíc velmi rád nabízí putovní panely výstavy i dalším farnostem.

Pokud Vás tento mladý světec zaujal, doporučujeme též malou brožuru Novéna s bl. Carlem Acutisem, jež pochází z pera Kateřiny Lachmanové.

 

Pokud to tedy máte do kostela Nanebevzetí Panny Marie blízko, výstava je během prázdnin přístupná v neděli od 9.00 do 11.30 h. Informace o jejím přesunu do dalších kostelů farnosti naleznete na farním webu: farnostkladno.wordpress.com. V případě zájmu o vypůjčení lze kontaktovat duchovního správce farnosti na e-mailu: martin.chleborad@gmail.com.

 
 
 
Nahoru