01.03.2010, kategorie: Paulínská rodina

Zemětřesení v Chile

zprávy od našich sester

Po prvních strohých zprávách ze soboty, kdy se podařilo krátce mluvit s našimi sestrami v Chile (naše komunity jsou přítomny v městech Santiago a Concepcion), dnes víme už něco více o situaci, ve které se nalézají naše sestry a s nimi obyvatelé v zasažených oblastech.

 

 

Na obrázcích některá naše knihkupectví v místech nedaleko epicentra.

 

    

Ze zprávy, kterou se podařilo z chilské delegace zaslat vyplývá, že záběry, které média nabízí, jsou velmi pravdivé. Bylo to jedno z nejsilnějších zemětřesení za posledních 50 let.  Otřesy nadále pokračují každých 10 minut, vyvolané vlny tsunami měly výšku až 15 m.
Naše komunity a sestry jsou v pořádku (nejsou žádné zprávy o 2 sestrách, které v tu dobu byly na dovolené), knihkupectví také neutrpěla velké škody (v porovnání s jinými domy). Byly to tři minuty nevýslovného strachu: jak pro ty, které podobné zemětřesení zažily, tak pro sestry, které dosud nic podobného neprožily.
Tak jako ostatní "nás provází velký strach o to, co se děje s dosud nezvěstnými příbuznými. Nedaří se nám spojit, chybí elektrický proud, nefungují telefony, ani mobily. Vláda nereaguje dostatečně rychle, nedostává se pomoci. Jsme však v Pánových rukou. Díky všem za modlitby a vaši blízkost."
S touto vděčností a nadějí končí zpráva určená všem Dcerám sv. Pavla, ale i těm, kdo po přečtení této malé zprávy vzpomenou v modlitbě na Chile a její lid.

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies