13.11.2017, kategorie: Titulní stránka

Ze světa mobilních aplikací

Ze světa mobilních aplikací
KŘESŤANSKÝCH

V minulém týdnu se jedna naše redaktorka sešla s panem Alešem Janalíkem, dobrovolníkem, který pro Paulínky vytváří mobilní aplikace. Možná by vás mohlo zajímat, že tu první aplikaci, S Bohem na cestách, si stáhlo 1 400 lidí, a i když už prázdniny skončily, aktivně ji nadále využívá téměř 900 uživatelů. Je až k neuvěření, že si ji stahují i lidé ze zahraničí! Slovensko nikoho asi neudiví, ale co třeba uživatelé z Bangladéše?!

Pan Janalík nyní dokončuje druhou aplikaci. A protože vzniká ve spolupráci s Radiem Proglas, bude tentokrát obsahovat i audio stopu. Máte se tedy na co těšit!

Jinou aplikaci spustili od letošního srpna čeští salesiáni. Slyšeli jste o ní a už si ji stáhli? Jmenuje se iZIDOOR, a nabízí mnoho inspirativních textů i pozvánek na různé aktivity.  S Liborem Všetulou, manažerem projektu, jsme ve spojení, a tak v těchto dnech najdete v sekci „Kniha na měsíc“ vybrané úryvky z publikace Jednou nohou v nebi, což jsou stránky z deníku a dopisů čtrnáctileté italské dívky, která vážně onemocněla (knižně vyšlo v roce 2014). A tím to zřejmě nekončí. Během schůzky se ukázalo, že spolupráce bude pokračovat i na dalších sekcích aplikace.

Třeba vás tato zpráva inspiruje k tomu, abyste si pořídili chytrý telefon, pokud ho dosud nemáte. Pro ty, kdo se denně chtějí modlit a více prohlubovat svou víru i prostřednictvím moderních technologií, totiž existuje v českém či slovenském jazyce poměrně hodně aplikací. Například ta, na které se Paulínky rovněž podílely: jedná se o českou jazykovou mutaci aplikace Tweetuj s Bohem (najdete ji pod anglickým názvem Tweeting with God).

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies