26.07.2016, kategorie: Titulní stránka

Základy křesťanství přímo v mobilu

Základy křesťanství přímo v mobilu
Konečně!

V dubnu byl publikován v Katolickém týdeníku článek, který mohl leckoho z vás poplést. V té chvíli vyšla kniha Tweetuj s Bohem. Počítalo se, že paraleně bude připravena i mobilní aplikace. Jenže se ukázalo, že text knihy a podklady pro aplikaci jsou zcela jiné. Proto bylo třeba pustit se do nového díla. To je nyní téměř hotovo. Slavnostní prezentace probíhá právě dnes na českém programu SDM v Krakově. Opět za přítomnosti autora a iniciátora projektu dona Michela Remeryho.

Dovolujeme si upozornit, že lze tento projekt, který bude zdarma k dispozici všem, finančně podpořít. To lze přímo v knihkupectví do kasičky nebo zasláním daru na účet: 6026310004/2700. Děkujeme!

***

Prostřednictvím mobilu může být vaše dítě ve spojení nejen s pozemskými kamarády, jak umožňuje nově uvedená českojazyčná verze multimediálního projektu Tweetuj s Bohem.

Zdarma dostupná aplikace #TwGOD pro Android a iPhone je podle sester paulínek, které za českou verzí stojí, určena „pro mladé a ty, kteří s nimi pracují, hledající, tápající, prohlubovače, katechumeny, hipstery i skejťáky, barbíny či ty, kteří chtějí víru předávat dál“. Zahrnuje početnou sérii tweetů - tedy textů o délce maximálně 140 znaků – o Bohu, víře, církvi i třeba o hříchu a modlitbě, které vycházejí z otázek, jež kladli sami mladí lidé. Proč musel Ježíš zemřít tak strašlivou smrtí? Jak se člověk stane papežem? Setkám se v nebi se svým domácím mazlíčkem? Jak se „vyrábí“ svěcená voda? Co znamená požehnání?

Odpovědi tak ve stručnosti shrnují to nejdůležitější ze života z víry. Obsažněji a žánrově pestřeji (filmy, fotografiemi, odkazy na katechismus a další zdroje) jsou pak jednotlivá témata zodpovězena v knize, která je doplněním projektu, či na jeho webové stránce.

Autorem článku, který byl zveřejněn v Katolickém týdeníku č. 17, je Alena Scheinostová.

Jednotlivé tweety obohacují „rodinnou“ stranu 15 Katolického týdeníku.

 

 

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies