23.01.2019, kategorie: Titulní stránka

Z čtenářského deníku

Z čtenářského deníku
Zářivá temnota noci

Do redakce nám dorazil „referát jedné studentky“. Za takové stránky ze čtenářského deníku jsme v nakladatelství vděční.

V knížce Zářivá temnota noci od Sally Readové se mi líbily jednotlivé myšlenky a zkušenosti autorky. Velmi kreativním jazykem dokázala popsat příběh svého obrácení. Myslím, že se jedná o upřímné vyjádření jednotlivých skutečností a zážitků, které ji vlastně přiváděly blíž ke Kristu. Jistě pro ni bylo hodně důležité i prostředí, ve kterém se pohybovala, a také lidé, kteří s ní mohli každodenně zakoušet její proměnu. Její přátelé jí vlastně rovněž ve velké míře napomohli k pochopení Boha jako milujícího.

Zajímavé pro mě bylo, jak vnímala ateismus svého otce, jak byla v tomto ateismu vychovávaná a jak se ve své zdravotnické profesi setkávala se smrtí. V té době hodně přemýšlela nad možností existence duše.

Ona sama popisuje, jak je pro ni důležitá Ježíšova náruč, fyzický kontakt, který jako žena potřebuje. Oslovilo mě, jak zdůrazňuje svou potřebu setkávat se takto fyzicky s Kristem v eucharistii, neboť to vnímá jako takový prodloužený fyzický dotek Boha.

Krásně popisuje rozměr sebevydání se Bohu se všemi svými minulými hříchy, životními prohrami, a že i ona vnímá, jak se jí Bůh cele daruje. Boha vnímá jako svého velkého přítele, který se o ni opravdu zajímá.

Zvlášť pěkným zakončením knihy je barvité popisování jejího vlastního křtu, který byl kvůli nepokojům ve městě, kde měla být pokřtěna, málem zrušen. Líbí se mi důvěra, s jakou kráčela ke křtu a nenechala se zastrašit nepříjemnostmi.

Knížka se mi četla dobře; zvlášť povzbuzující je pozorovat vývoj v životě autorky, ale i Boží milost, jíž ji po celou dobu Pán vlastně zahrnuje.

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies