21.09.2016, kategorie: Titulní stránka

Vyzkoušíte též?

Vyzkoušíte též?

Na závěr minulého školního roku jsme dostaly e-mail plný fotografií dětí. Nejprve jsme si nebyly jisté, zda byl opravdu určen pro redakci. Šlo snad o nabídku fotografa pro naše budoucí knihy?

Kdepak! To se jedna z kreativních katechetek inspirovala knihou Skutky milosrdenství a nechala děti samostatně divadelně zpodobňovat jednotlivé skutky a pak to vše vyfotila. Na nás bylo poznat, o jaké skutky se konkrétně jedná. Děti byly opravdu skvělé, jejich „pantomima“ je jasná. Nechcete to také ve vašich hodinách náboženství nebo doma v rodině vyzkoušet? Co se třeba rozdělit na dvě skupiny, kdy se každá ujme buď tělesných, nebo duchovních skutků, nafotit je a pak si je navzájem promítnout a diskutovat, o jaký skutek se jedná. Určitě budete mít ještě mnoho dalších nápadů, jak lze podobnou aktivitu rozpracovat.

A chcete-li se podělit o fotografie nebo jen poslat zprávu, jak to dopadlo a co vše jste ještě vymysleli, napište. U fotografií je však třeba mít ověřeno, zda rodiče s jejich případným publikováním souhlasí.

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies