19.12.2016, kategorie: Titulní stránka

Vaření s paulínkami

Vaření s paulínkami

Už na jaře jsme dostaly e-mail s prosbou, zda by do naší komunity mohly přijet děti z Misijního klubka, aby se dozvěděly něco více o Indii. V pražské komunitě Dcer sv. Pavla žije totiž s. Molly, která z Indie pochází. Dohodnutí volného termínu bylo sice náročnější, ale nakonec se podařilo domluvit hned dvě návštěvy. Při první z nich byl přítomen i režisér Misijního magazínu Martin J. Rýznar, který kromě natáčení reportáže zvládl i fotografovat. Jak pobyt v naší komunitě prožily samy děti, to popisuje jedna z účastnic, Lída.

 ***

Ve čtvrtek 17. listopadu se pelhřimovské Misijní klubko sešlo v půl sedmé na místním autobusovém nádraží. Byl státní svátek, proto jsme všichni mohli v tu dobu ještě sladce spát; ale my jsme se rozhodli jet do Prahy za sestrami paulínkami. Cesta proběhla v pořádku a my dorazili do sesterské komunity.                

Sestřičky nás s úsměvem přivítaly a nabídly nám čaj, kakao, výbornou buchtu a sušenky. Při této svačině jsme si zahráli originální seznamovací hru, s jejímž nápadem přišla Terka. Když jsme se posilnili, slavili jsme mši svatou s P. Martinem Bráchou, který nás doprovázel. Po mši jsme se rozdělili na dvě skupiny – jedna šla vařit oběd se sestřičkou Molly a druhá plnila úkoly ze sešitků, popřípadě si s Terezkou mohla něco vyrobit.

Po uvaření oběda jsme se všichni setkali u stolu – jako předkrm nám bylo naservírováno něco ve stylu brambůrků s pálivou omáčkou kyselé chuti. Hlavní jídlo tvořilo kuře na kari s rýží, na naše poměry dost ostré, ale na indickou kuchyni jemný pokrm. Po hlavním jídle jsme dostali jako dezert kokosové sušenky a pro ty, co stále ještě neměli dost, byly připraveny rohlíky s nutellou.

Po velice dobrém obědě jsme se dívali na krátký film o sv. Mikuláši; po něm nám Molly ukázala pár tradičních indických modelů, které jsme si mohli vyzkoušet. Poté jsme si ještě zahráli pár týmových her spojených s Indií.

Na závěr nám sestřičky daly Evangelium do kapsy a od pana fotografa jsme dostali balónky, které udělaly dětem obrovskou radost, stejně jako celé setkání. Ještě jsme udělali pár společných fotek, rozloučili se a šťastni, že se celé setkání povedlo, odjeli domů.

Video (od 40. minuty) lze vidět zde: http://www.tvnoe.cz/video/11757

 

 

Fotogalerie Fotogalerie

Fotogalerie Vaření s paulínkami
Vaření s paulínkami

25.11.2016 11:00

Počet fotek ve fotogalerii: 20

Fotogalerie Zobrazit fotky Vaření s paulínkami

 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies