19.08.2021, kategorie: Titulní stránka

V centru Slovo s velkým S

V centru Slovo s velkým S
Psané slovo střídá slovo mluvené

Zvykli jste si dostávat pravidelně e-neděli? Pak se vám omlouváme, protože od příští neděle už tomu tak nebude. Projekt, který vznikl před 15 lety a prošel různými obměnami, je nahrazen podcastem Vox Verbi. Pokud jste ho ještě nezaznamenali, následující řádky jsou určeny právě vám.

„Čtete Bibli každý den? Už jste ji celou několikrát přečetli? Baví vás Bible? Rozumíte všemu, co se v ní píše? Pamatujete si při odchodu z kostela vždy všechna čtení? Daří se vám žít každý den 100% podle evangelia? Pokud většinou odpovídáte NE a chtěli byste na tom něco změnit, zkuste podcast Vox Verbi.“ Tyto provokativní otázky zazněly v jeho prvním dílu. Kladla je sestra Anna Mátiková, doktorandka na Papežském biblickém institutu v Římě. To ona přišla s tímto novým příspěvkem při příležitosti Roku Bible, který Paulínská rodina začala slavit 26. listopadu 2020. (Načasování je spojeno s liturgickou památkou bl. Jakuba Alberioneho, zakladatele velké Paulínské rodiny, jejíž součástí jsou i Dcery sv. Pavla.)

První podcasty zvaly posluchače každý adventní den k zamyšlení nad liturgickými texty. Od 7. ledna 2021 pokračuje autorka seriálem věnovaným kontinuální četbě Markova evangelia. Nové epizody jsou publikovány každý čtvrtek. Příslib, že posluchač poodhalí pozoruhodné detaily evangelního textu, se každým dílem naplňuje. Za dosavadních sedm měsíců posluchači se sestrou Annou a evangelistou Markem doputovali do 9. kapitoly. Pokud začnete s poslechem teprve nyní, týdenní interval zveřejňování nových dílů a čas prázdnin a dovolených vám nabízí možnost doposlouchat si dosavadní díly. Každý z nich totiž trvá jen 6 až 12 minut.

I když už s e-nedělí končíme, myslíme na vás. Když liturgie nedělního evangelia čerpá z Markova evangelia anebo se čte podobný úryvek od jiného evangelisty, budete na našem webu a v newsletteru upozorněni článkem s názvem Neděle do ucha. V něm najdete odkaz na epizodu, která se dané neděle týká.

Pokud vás předešlé řádky přesvědčily, vítejte mezi těmi, kteří kráčí za Ježíšem po stopách nejstaršího ze čtyř kanonických evangelií. Není to ojedinělá nabídka, již sestry paulínky pro milovníky Slova s velkým S chystají. Jako pravidelní posluchači se včas dozvíte o dalších možnostech. Aktuálně je vyhlášeno 2. kolo soutěže o knihu vztahující se k Markovu evangeliu.

Podcast Vox Verbi lze najít na Google Podcasts, Apple Podcasts, Spotify i na dalších platformách. Pokud jste zvyklí sledovat kanál YouTube, tak je možné poslouchat i zde.

Budeme rádi za každé další sdílení podcastu Vox Verbi. Mottem našeho Roku Bible je verš z 2. listu Soluňanům: „Aby se slovo Páně dále šířilo“ (2 Sol 3,1). Toto je poslání Dcer sv. Pavla a každého křesťana: poznávat Boží slovo a svým životem ho žít a šířit dál. Každý tak, jak je k tomu povolán. Vaše případné dotazy, podněty nebo reakce můžete psát na: anna@paulinky.cz nebo na twitterový účet @AnnaFSP.

P. S.: Anna Mátiková je také autorkou knihy Expedice Bible: Základní výbava. Pokud i vy patříte mezi ty, co chtěli o Bibli víc vědět, ale báli se zeptat, protože to už přece měli dávno znát, rozhodně po této nevelké publikaci sáhněte.

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies