02.08.2022, kategorie: Titulní stránka

Tohle nebude obyčejný stánek s knihami!

Tohle nebude obyčejný stánek s knihami!
Paulínky na Celostátním setkání mládeže

Chystá se někdo z vašeho okolí na Celostátní setkání mládeže do Hradce Králové? V tom případě tam potká i sestry paulínky.

Pokud se chce pocvičit v cizích jazycích, vyzkoušet si své znalosti Písma, naučit se něco nového manuálně nebo si jen tak podiskutovat nad realitou řeholního života v 21. století, ať se zastaví u stánku Paulínek, protože tentokrát se za „pultem“ objeví i nové tváře a především se zde nebudou prodávat jen knihy!

Potká tu sestru Andreu (ČR) a Annu (Slovensko), ale i juniorky Martu (Portugalsko) a Verenu (Německo). Kromě svých rodných jazyků všechny umí anglicky a italsky.  Mluvit však není nutné, kdo bude potřebovat klid na listování, bude mu přáno.  

Denně se také u stánku bude sestra Marta modlit jeden desátek růžence portugalsko-česky. To se může hodit těm, kdo se chystají v roce 2023 na setkání mládeže se Svatým otcem do Lisabonu. Sestra Marta přijme od účastníků jejich „modlitební vzkazy“ a doručí je osobně do Fatimy. Se sestrou Verenou si zase bude možné vyrobit knižní záložku.

Každý den pak sestra Anna vyhlásí otázku, a kdo do večera doručí správnou odpověď, získá 10% slevu na vybranou knihu. A protože se slevy sčítají, může si tak každý nasbírat až čtyři správné odpovědi, tedy 40% slevu!

A chystá se i zeď názorů na téma života v klášteře ve 21. století.

Když nebudou sestry u stánku, budou na společných programech, sestra Anna povede jeden přednáškový biblický blog, ale narazíte na ně i v rámci tzv. duchovního poradenství.

Potkat je však bude možné také ve frontě na oběd nebo třeba na … (však víte). Každopádně se všechny těší na nové tváře. Naposledy se s mladými lidmi potkali na Celostátním setkání mládeže v Olomouci a to se konalo už před pěti lety!

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies