09.11.2012, kategorie: Titulní stránka

Svatá Anežka

Svatá Anežka

Z webu pražského katechetického střediska přebíráme recenzi na omalovánku o sv. Anežce, jejíž památku si připomeneme 13. listopadu. 

K nejoblíbenějším pomůckám při náboženské výchově mladších dětí patří dle zkušenosti omalovánky nejrůznějších typů. Pozornost si jistě z tohoto hlediska zaslouží řada omalovánek o biblických postavách a svatých z produkce nakladatelství Paulínky. Dnes se zaměříme na titul Svatá Anežka Česká, který v loňském roce velmi vítaně obohatil nabídku pomůcek využitelných v rámci připomínky svatoanežského jubilea.

Sympatické je, že tyto omalovánky nejsou určeny pouze pro výtvarnou činnost, ale jsou doplněny textem, který si mohou děti samy číst, nebo ještě lépe je mohou použít jejich rodiče ke společnému povídání o postavě této světice. Text sám o sobě je vyváženě sestavený, s jednoduchými a přehlednými větami, přitom s dostatečným množstvím zajímavých informací. Oceňuji, že je vytištěn i typem písma, které se dětem bude dobře číst.

Drobnou výtku si snad zaslouží pouze pojetí obrázků – mají sice charakter výborné ilustrace, ale pro vymalovávání, zvlášť pro mladší děti, jsou obtížné, s mnoha detaily a drobnými plochami. Na druhou stranu se však dají pro starší děti využít volné plochy kolem obrázků pro domalování vlastních nápadů, které mohou vyplynout z vlastního čtení textů nebo společného rozhovoru.

Nicméně osobně jsem měla z těchto omalovánek i z ostatních titulů této řady (sv. Václav, sv. Petr atd.) velmi pozitivní dojem a pro určité typy aktivit bych je rozhodně doporučila.

Lenka Jeřábková

Tato recenze vyšla zde: http://adks.apha.cz/Aktuality/svata-anezka-ceska-omalovanky/

Další materiály o sv. Anežce České naleznete v článku k Roku sv. Anežky.

 
 
 
Nahoru