05.12.2011, kategorie: Titulní stránka

Setkání Paulínské rodiny v ČR

Setkání Paulínské rodiny v ČR

V sobotu 26. listopadu se v pražské komunitě Dcer sv. Pavla konalo setkání při příležitosti svátku bl. Jakuba Alberiona. Účastnily se ho místní paulínky a paulínské spolupracovnice, učednice Božského Mistra z Brna a z Říma přiletěl don Alessandro, kněz ze Společnosti sv. Pavla.
Nejprve se konala přednáška otce Alessandra, který vycházel ze zapsaných vzpomínek zakladatele Paulínské rodiny bl. Alberiona, které nesou název Abundantes Divitiae Gratiae Suae. Název v latině odkazuje k verši z Listu Efesanům (1,7) a don Alberione ho použil proto, aby ukázal, že Paulínská rodina nevznikla jako lidské dílo, ale jako "chtěná Bohem a apoštolem Pavlem". 
Poté, už i za přítomnosti paulínských spolupracovníků, jsme společně slavili mši svatou ze svátku bl. Alberiona a pak následovalo ještě společné setkání. 
Bylo to poprvé, co se členové Paulínské rodiny žijící v ČR takto společně sešli. Don Alessandro je v Itálii zodpovědný za paulínské spolupracovníky. Po setkání s jejich českými "protějšky" se jistě jeho modlitba rozšířila i na ně. A možná, že spolupráce mezi spolupracovníky z Itálie a ČR nabude ještě konkrétnějších podob. 

 

Fotogalerie Fotogalerie

Fotogalerie Setkání Paulínské rodiny v ČR
Setkání Paulínské rodiny v ČR

05.12.2011

Počet fotek ve fotogalerii: 8

Fotogalerie Zobrazit fotky Setkání Paulínské rodiny v ČR

 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies