03.09.2011, kategorie: Titulní stránka

Sestry Ježíše, dobrého Pastýře

Sestry Ježíše, dobrého Pastýře

3. září na svátek Matky dobrého Pastýře slaví jedna z pěti ženských kongregací Paulínské rodiny svůj kongregační svátek. Jedná se o Sestry Ježíše dobrého Pastýře. V zahraničí nazývané také Pastorelle (pastýřky).

Už od roku 1908 během svého působení jako diecézní kaplan (tedy dříve než založil Paulínskou rodinu) vnímal don Alberione, že by se mu jako knězi velmi hodila kongregace sester, která by se věnovala výlučně pastorační spolupráci ve farnostech. Sestry, jenž by se spolu s pastýři staraly o život stáda. Tato idea dostala tvar v roce 1936. 1938 pak byl otevřen první dům institutu Sester Ježíše, dobrého Pastýře. Hned se jim začalo říkat Pastorelle. 

Základní charakteristikou jejich spirituality a apoštolátu je účast na Kristově pastýřském poslání budováním a podporováním křesťanských komunit, v duchu Pastýře, který se stará o unavené a dezorientované  zástupy. Pastorelle pracují na farách a v dalších diecézních a národních strukturách. Jsou matkami velké farní rodiny, matkami duší tak jako byla Maria matkou Ježíše, dobrého Pastýře a prvních pastýřů církve, totiž apoštolů.

V České republice sestry zatím nepůsobí.

Více o nich zde (anglicky, španělsky, portugalsky a italsky).

 

 
 
 
Nahoru