17.05.2017, kategorie: Titulní stránka

S růžencem v ruce

S růžencem v ruce
Dobrý krok vpřed

Jméno italského kněze Gabriele Amortha nám asi nikomu není moc známé. Snad jen ten, kdo ví o zajímavých osobnostech Společnosti svatého Pavla nebo ví o činnosti italských exorcistů. Díky nové knížce z vydavatelství Paulínky s názvem „S růžencem v ruce" to můžeme hned změnit k lepšímu. Nečekejte ovšem duchařské historky ze života člověka, který uměl bojovat se zlým nebo strhující životopis římského preláta. Ale vezměte do ruky růženec a nechte se oslovit autorovými texty k jednotlivým krokům jeho modlitby. Na začátku se dozvíte, proč autor krátké a srozumitelné úvahy psal, proč si růžence tolik vážil a jakým způsobem se růženec modlit, na konci v dodatcích i něco zajímavostí z jeho historie.
Knížečka má malý, téměř kapesní formát, asi 160 stran a je určená k modlitbě všech čtyř druhů růžence. Poznáváme díky tomu víc některé z okamžiků života Ježíše i Panny Marie – bolestné, světlé, radostné i slavné. Pokud hledáte inspiraci k prohloubení či pochopení bohatství této modlitby, pak pro vás bude knížečka „S růžencem v ruce" dobrým krokem vpřed.

I.K., redaktorka Radia Proglas. O této knížce bude mluvit též 30. května ve vysílání. Odkaz doplníme včas.

 
 
Myšlenka na den: Člověk víry si je vždy vědom Boží existence, a to nejen ve svém vlastním životě, ale i v životě ostatních lidí. — W. J. Ciszek (On mne vede)
Nahoru