22.06.2012, kategorie: Titulní stránka

První korálek

První korálek
v řadě věčných slibů

V pátek 15. června složila v Pákistánu věčné sliby sestra Sobia Tubussam Ashiq. Je tak prvním "korálkem" v řetězu věčných slibů, které v těchto červnových dnech skládají Dcery sv. Pavla v různých zemích světa. Tato sestra se spolu s dalšími a s pražskou sestrou Annou v uplynulých měsících v Itálii na tento životní krok připravovala. Během jejich italského pobytu vznikl i následující videorozhovor.

Na svou pákistánskou spolusestru vzpomíná s. Anna takto: "Sestra Sobia není povídavý typ. Ale není ani uzavřený introvert. Vlastně, ve svém rodném jazyce urdu toho napovídá určitě mnohem víc. Na její italštině i angličtině je totiž poznat, že její mateřština musí mít zcela jiný myšlenkový systém. Hodně toho však řekne svým úsměvem a pronikavýma hnědýma očima. A vůbec, Pákistán – země, z níž pochází, je pro Evropana naprosto jiný svět. Pozná se to například i v situaci, když u stolu sestra Sobia s nadšením vysvětluje, jaké oči mají hadi, a jak se k nim má člověk chovat, aby se s ním spřátelil. Takové téma se v našich zeměpisných šířkách asi sotva dostane do běžné debaty. Navzdory obrovské rozdílnosti kultur je však ve společenství sester, které sdílejí totéž charisma, milují téhož Krista a svůj život vsadily na tentýž ideál, intenzivně cítit, že existují skutečnosti, které dokážou zcela spolehlivě stmelovat i lidi z různých koutů světa.  To, co sestra Sobia řekla na kameru, to také dosvědčuje..."

PS: A je to apoštolát našich sester v Pákistánu, na který si s. Anna přeje přispět skrze "vaše dárky" ke slibům. Prosím, nenoste čokolády a svíčky, ale pokud chcete přijít a nechcete mít prázdné ruce (což by také vůbec nevadilo!), přispějte k šíření evangelia v Pákistánu. Konkrétně se jedná o projekt vydávání liturgických textů na neděle. 

 

 

 

 

 

 
Ke stažení Ke stažení
 
 
Nahoru