03.09.2021, kategorie: Titulní stránka

Proč kniha zdarma?

Proč kniha zdarma?
Hlasujte pro jednu z nich
{poll_poll}

I po prázdninách pokračujeme v darování některých našich knižních titulů zdarma ke každé internetové objednávce. Proč takové plýtvání? Jsou to knížky, které se v našem katalogu už příště neobjeví, ve skladu by na ně padal prach a zabíraly by místo dalším novinkám. Nechceme je poslat do sběru (jak se často v takových případech dělává), protože stále věříme v jejich dobrý obsah.

Na podzim chceme nabídnout titul, který si sami vyberete. Tedy takový, který zvítězí v anketní otázce. Zbývající tituly zůstanou za akční cenu (50 Kč).

Vybírejte a hlasujte pro jeden z těchto titulů:

1) Jiné slunce

Jedná se o duchovní autobiografii Oliviera Clémenta, původně ateisty, který se během války setkal se strachem a smrtí a zároveň objevil i krásu života a konvertoval ke křesťanství. Setkání s pravoslavným teologem V. Losským ho ovlivnilo natolik, že se z něj stal jeden z nejvýznamnějších francouzských pravoslavných teologů. Pro západního křesťana je užitečným svědectvím o pravoslavné spiritualitě. V této knize dává čtenářům nahlédnout do velikosti pravoslavné teologie, o což se během svého života na poli ekumenismu stále snažil.

2) Silnější než nenávist

V březnu 1996 bylo zavražděno sedm trapistických mnichů v Alžírsku. Nehledali ani slávu, ani mučednictví, ani moc. Byli si pouze plně vědomi svého povolání milovat Boha, Alžírsko a Alžířany. V průběhu let, v dopisech, v článcích a v kázáních, která napsali, nastínili to, čemu věří, to, jak žijí uprostřed lidí, které milují, v dialogu s islámem, který neviděli jako fanatismus, ale jako cestu ke spáse muslimů. Jejich příběh můžete znát z filmu O bozích a lidech.

 

3) U mne je vždy otevřeno

Rozhovor s papežem Františkem vedl jeho spolubratr a redaktor známého italského čtrnáctideníku Civiltà Cattolica Antonio Spadaro. Díky četbě se čtenáři otevře v celé šíři vize papeže Františka o světě, ve kterém žije on i my, a také jeho „obyčejná“ lidská stránka.

V případě, že tento titul skončí dříve, bude nahrazen další „papežskou knížkou“ Opravdová moc je služba.

Jde o náročnější titul, který souhrnným způsobem představuje základní myšlenkové linie kardinála J. M. Bergoglia (tedy z dob, kdy ještě nebyl papežem). První tematický celek knihy je tvořen texty věnovanými katechezi, druhý tvoří homilie, zejména k vánoční a velikonoční době, a texty třetího oddílu se dotýkají dialogu církve se současným světem.

***

Knihu přibalíme k vaší on-line objednávce. Nabídka se vztahuje i na osobní odběr v knihkupectví. Tam vám také nabízíme některé naše tituly na stolku s mnoha akčními cenami (od 5 Kč do 50 Kč).

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies