13.03.2012, kategorie: Titulní stránka

Pravda vás osvobodí

Pravda vás osvobodí

Během naší služby v knihkupectví si pročítáme různé časopisy, které zde nabízíme. A když jsme zrovna zalistovaly březnovým číslem Nového města, překvapil nás v něm článek na knihu, kterou jsme vydaly již před 5 lety a která se dočkala i dotisku pro velký zájem.

Zde tedy ona zcela "nevyžádaná" recenze:

Pravda vás osvobodí
Knihkupectví jsou plná návodů na život kterak jednoduchým způsobem překonat nejrůznější životní situace od přijímacího pohovoru, přes výchovu dítěte až po smrtelné onemocnění. Výjimkou mezi nimi je kniha Najdi v sobě sílu radosti. Jejím autorem je Mario Parodi psycholog, teolog a novinář, který se zabývá tematikou prolínání víry a psychologie. Nedává rady, ale nabízí cestu. „ Ať jsou příčiny stínů, které tě tíží jakékoli jejich hledání nás nebude zajímat…Tmavá místnost se neosvítí tím, že z ní budeme vytlačovat tmu, ale že do ní přineseme světlo.“ V deseti kapitolách vede čtenáře důležitými kroky, které, pokud pravdivě reflektuje a odžije, ho mohou dovést k vyrovnanosti a smíření s lidmi nebo událostmi, které těžce poznamenaly jeho život.

„Odpuštění je vnitřní proces, v němž se učíme jak se odloučit od představy života zcela prostoupené naším egem. Podle ní by se bližní měl zcela přizpůsobit našim schématům chování a tak veškerá zodpovědnost za naše nezdary vždy a jednoznačně připadá těm druhým…“ Je třeba i odvahy protože nesmíme zapomínat, že je zde „ …malicherná záliba našeho ega utvrzovat nás v pozici obětí, místo abychom převzali zodpovědnost za náš život.“

Doporučuje Helena Filcíková

 

Ke knize doplňujeme virtuální listování. Třeba i vás osloví jako autorku z Nového města.

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies