26.07.2014, kategorie: Titulní stránka

Pochvala z Kafemlýnku

Pochvala z Kafemlýnku

Dva tipy na knížky autorky Kateřiny Šťastné z nakladatelství Paulínky:

Kateřina Šťastná je mladá žena, křesťanka, která vystudovala publicistiku. Její životní cesta ji přivedla do manželství. Zkušenost s tím, že prožít krásně dobu známosti a začátek manželství není snadné, ji inspirovala k psaní příručky pro ty, kdo stejně jako ona chtějí dobře prožít toto období a neví přesně jak. A vědět jak, to je důležité už proto, že tlak okolí zaměřený na "rychlost, výkony a výsledky" je pro vztahy často zcela destruktivní.

Ve své první knížce "Umíš v tom chodit" Kateřina Šťastná píše, jak by měla doba známosti, chození a přípravy na manželství vypadat. Inspirací jí byly vlastní zkušenosti s tlakem vrstevníků, kteří nechápali její křesťanský postoj. Popisuje úskalí, povzbuzuje k odvaze střízlivě hodnotit vlastnosti partnera, nepřetvařovat se a nikoho nepředělávat. Mluví o závislosti na rodičích, strachu z rozchodů, o tom, proč společné bydlení před svatbou a život ve dvou se vším všudy nepřináší jen radost a štěstí. Také dodává odvahu všem, kdo už zkusili, co neměli, mají strach, že se to nedá napravit a potřebují důvěru i odpuštění.  Nemoralizuje, ukazuje zkušenosti své i druhých a srozumitelně vysvětluje. Velice čtivě, a s hlubokým porozuměním pro zákruty dospívání, napsala tohoto průvodce. Kateřina Šťastná: „Umíš v tom chodit“

Stejné nakladatelství vydalo letos druhou knížku Kateřiny Šťastné, a to jako pokračování tématu o chození. Jmenuje se tentokrát „Jedeme v tom spolu“, na obálce je výborná ilustrační fotografie ženicha s nevěstou na dvojkole. Autorka se zabývá společným sžíváním po svatbě a začátkem manželství. Opět téma zpracovala na základě svých zkušeností a příběhů přátel a známých. Probírá začátek sexuálního života, společné bydlení, finance, vztah k rodičům, trávení volného času. Poznávání rozdílů a odlišností, umění hádek a v neposlední řadě společné či rozdílné prožívání víry. Knížka určená všem, kdo se na manželství připravují nebo ho zahájili – „Jedeme v tom spolu“.

Máme dobré příručky o chození a prožívání manželství z pera odborníků, manželských poradců, kněží nebo papežů, ale zatím chyběl v české knižní nabídce pohled ze strany věřícího člověka, který se snaží žít „ideál“ na vlastní kůži. Právě odborníci by jistě měli nějaké výhrady, ale jako obyčejný člověk tleskám a říkám: To už to dávno chybělo!

Pro živé vysílání si nachystala Irena Kintrová

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies