25.01.2014, kategorie: Titulní stránka

Pavlovská soutěž

Pavlovská soutěž

Na svátek Obrácení sv. Pavla přinášíme výsledek letní soutěže. Zde je svědectví doprovázející "vítěznou" fotografii. Malou cenu však obdrží každý, kdo se zúčastnil!

***

V roce 2002 jsem prožívala velmi těžké životní období. V té době mi kamarádka řekla, abych s ní jela na exercicie P. Eliase Velly, který je měl mít v Koclířově.  Souhlasila jsem, přestože jsem tehdy tohoto kněze neznala. Bylo to ale Boží řízení, protože dnes už vím, že mi ho do cesty poslal sám Bůh. Po našem prvním setkání vzniklo hluboké přátelství, které trvá dodnes.

Velmi se mě dotýkalo, jak hlásal Boží slovo, modlil se za druhé a Bůh skrze tohoto kněze pomáhal trpícím. Zřejmě to byl také důvod, proč jsem se o několik měsíců později rozhodla využít nabídky poutního zájezdu do Itálie, na Sicílii a Maltu.

Díky této první cestě jsem se poprvé v životě na Maltě dostala do města Rabat, kde jsem navštívila jeskyni sv. Pavla – St. Paul’s Grotto, kde sv. Pavel našel při svém pobytu na Maltě přístřeší a kde také křtil první křesťany.

Uvědomila jsem si, jak je úžasné propojení církve napříč tisíciletími. O mnoho staletí později jeden z Malťanů začal opakovaně přijíždět na pozvání do České republiky, aby zde našim lidem pomáhal na cestě ke Kristu.

Ze Skutků se mne velmi dotýkají slova: „Když jsme se zachránili, dověděli jsme se, že se ten ostrov jmenuje Malta. Domorodci se k nám zachovali neobyčejně laskavě“ (Sk 28,1-2). Ano… Domorodci se i ke mně zachovali velmi laskavě. Na Maltě jsem se cítila jako doma, proto jsem se tam znovu vrátila v roce 2009, kdy jsem udělala i snímek, který posílám. Při první návštěvě Malty jsem Pavlovu jeskyni totiž ještě fotila na klasický film…

A co mne nejvíce oslovuje z listů sv. Pavla? Otevřela jsem Písmo, a když jsem viděla, kolik jeho myšlenek mám podtržených tužkou, rozhodla jsem se nevybírat nic konkrétního, protože je toho strašně moc a v různých životních obdobích mne samozřejmě oslovuje něco jiného…

S pozdravem a přáním všeho dobrého Lenka F.

Téměř všechny fotografie (na koláži je jen výběr z nich) pocházejí z Malty! To je překvapivá shoda okolností!

 
 
Nahoru