02.04.2013, kategorie: Paulínské kalendárium

Paulínské kalendárium

Paulínské kalendárium
na duben

Dubnové kalendárium pro Paulínskou rodinu je velmi bohaté.

2. dubna vzpomínáme den narození kanovníka Františka Chiesy (1874). O něm a jeho významu pro Paulínskou rodinu jsme  v našem kalendáriu již informovali.

4. dubna – o 10 let později (1884) – se narodil bl. Jakub Alberione. Podívejte se v připojené fotogalerii do skromných míst jeho prvních let života.

8. dubna 1960 získaly papežské schválení přidružené instituty Paulínské rodiny: pro diecézní kněze Institut Ježíše Kněze, pro zasvěcené muže žijící ve světě Institut sv. Gabriela archanděla a pro zasvěcené ženy ve světě Institut Panny Marie při Zvěstování a pro manželské páry Institut Svaté rodiny.

21. duben, den, na který letos připadá neděle Dobrého Pastýře, slaví svůj titulární svátek Sestry Ježíše, Dobrého Pastýře. Paulínská rodina v ten den v modlitbě na ně pamatuje, tak jako na všechny, kteří hledají anebo již žijí své povolání (protože tato neděle je zároveň již 49. světovým dnem modliteb za povolání).

27. dubna 2003 se Paulínská rodina dočkala svého druhého blahoslaveného. Třicet dva let po jeho odchodu do Otcova domu byl církví slavnostně prohlášen za blahoslaveného Jakub Alberione, zakladatel Paulínské rodiny.

Ilustrační foto odkazuje na Sestry Ježíše, Dobrého pastýře.

 
 
Nahoru