22.07.2011, kategorie: Dcery sv. Pavla

Paulínky v České televizi

Paulínky v České televizi
v rámci cyklu Zasvěcení

Sedíte doma a právě teď v "telce" nedávají nic kloudného? Zkuste se podívat do videoarchivu na dokument s názvem Radostná zvěst a masmédia. Pod tímto názvem odvysílala v dubnu 2010 ČT další z pořadů o zasvěceném životě, tenkrát  o nás. 

Radostná zvěst a masmédia
Filmový štáb předtáčel na řeholních slibech jedné z nás, poté s námi "prožil" jednu obyčejnou neděli, během týdne strávil odpoledne v našem knihkupectví a dva dny v redakci a distribuci. Kamera nahlédla i na začátek pátečních setkávání nad Slovem Božím. Nakonec si s námi "vyjeli" na kola a na diecézní setkání mládeže v Plzni.

Text, který doprovází anotaci na webu ČT:
Kongregace Dcer svatého Pavla byla založena roku 1915 v Itálii blahoslaveným Jakubem Alberione. Posláním paulínek je šíření Božího slova pomocí sdělovacích prostředků. U nás žije malá mezinárodní skupina, která se věnuje zejména nakladatelské činnosti. Ale není jim cizí ani internet a ostatní sdělovací prostředky. Jejich dvě pražská knihkupectví jsou čtenáři opravdu vyhledávaná. Nejen kvůli literatuře, ale i díky přátelskému přístupu.
Režisér J. Hovorka nám umožní nejen nahlédnout do každodenního života paulínek, ale budeme i svědky slibů české dívky, konvertitky, která do této kongregace vstoupila.

Nyní ho lze shlédnout ve videoarchivu.

Chcete-li dát tvůrcům celého cyklu najevo, jak se vám jejich nápad a dílo líbí (nebo i konkrétní pochvaly, připomínky, ...), lze tak učinit na úvodní stránce tohoto cyklu. Je třeba povzbuzovat veřejná média a ty, kdo rozhodují o tom, co se natáčí... 

 
Ke stažení Ke stažení
 
Nahoru