06.04.2011, kategorie: Dcery sv. Pavla

Paulínky v Abidžanu

Paulínky v Abidžanu
tentokrát nejde o film

Zatímco jsme včera přinesly informaci o filmu, který vypráví o  událostech v Alžíru v roce 1995 z pohledu ohrožené trapistické komunity, které odmítá odejít a raději volí zůstat s místními obyvateli, včera večer jsme obdržely první zprávy od našich sester z Abidžanu.

Oči  světa se stále upínají k Japonsku a k Libyi, ale na africkém kontinentě je další země, kde se v těchto dnech bojuje. Jde o Pobřeží slonoviny. Zprávy o bojích můžete slyšet i z českých médií.

Naše tři sestry, které tvoří komunitu v  Abidžanu, se nám konečně ozvaly. Od minulého čtvrtka jsou zavřeny v  domě, už tři dny jsou bez vody (zachycují dešťovou), potravin se nedostává. Telefonní linky pevné i mobilní jsou prerušeny. Podařilo se jim komunikovat přes skype (se slabým signálem).

Představená delegatury Kongo-Pobřeží slonoviny vyzvala sestry, aby se pokusily odjet. Ale je nebezpečné se vydat na cesty, prezidenstké milice jsou všude. Není ani šance kontaktovat “modré přilby”, aby jim pomohly v odchodu. Z těchto důvodů, ale především, protože nechtějí opustit svůj lid, se sestry rozhodly zůstat v zemi. V duchu naší paulínské “úmluvy s Bohem” se svěřily do ochrany Panny Marie Královny apoštolů a prosí o modlitbu sestry z celého světa.

Ve francouzštině si na jejich webové stránce můžete dozvědět o tom, jak v této zemi působí a mnohé další.

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies