07.08.2012, kategorie: Titulní stránka

Paulínky na CSM ve Žďáru nad Sázavou

Paulínky na CSM ve Žďáru nad Sázavou

Co se skrývá pod zkratkou CSM? Celostátní setkání mládeže. Letos se koná 14. - 19. 8. a opět ve Žďáru nad Sázavou (jako v roce 2002). Více informací naleznete na webu setkání.

Část komunity Dcer sv. Pavla se chystají trávit tyto dny spolu s českou mládeží. Povedeme zde dvě přednášky: Web 2.0 aneb 7 ctností nebo 7 neřestí v kyberprostoru (St) a GPS na cestu s Božím Slovem (Pá), jednu školu modlitby Světlem pro mé nohy je tvé slovo (Pá), budeme přítomny s naším knižním stánkem, v kavárně Bar-bar (jako obsluha!), s mikrofonem a kamerou pomáhat při natáčení dokumentu o setkání. Nakonec se zapojíme také do jednoho zastavení při sobotní pouti rodin.

Toto zastavení vám chceme představit blíže: Představíme v něm smysl poutí jako takový, tradici poutí do Čenstochové a poutní skupinu č. 8 s názvem Timotej (polsky Tymoteusz – podle prvního blahoslaveného Paulínské rodiny bl. Timoteje Giaccarda). Je to skupina vedená polskými kněžími ze Společnosti sv. Pavla. Pouť se začíná v Lublinu a do Čenstochové doráží po 12 dnech. Denně se ujde 20 – 30 km se zastávkami na odpočinek a jídlo. Cestou se zpívá, modlí a nechybí ani různé přednášky! Dovedete si to představit? Pokud ne, vydejte se na sobotní poutní cestu, kde bude jedno ze zastavení věnováno právě pouti do Čenstochové se skupinou Timotej.

Pouti se s bratry paulíny  účastní další polští zástupci Paulínské rodiny: Dcery sv. Pavla, Učednice Božského Mistra a Sestry Královny apoštolů, ale především na tři sta mladých lidí z Lublinu a okolí. Za rok chceme skupinu obohatit i o české a německé poutníky z přátel Dcer sv. Pavla.

V příloze si lze stáhnout orientační program celého setkání. Začíná se již za týden!

 

  V našem knihkupectví, ale i kdekoliv jinde, lze zakoupením těchto magnetek podpořit setkání mládeže.

Magnetka na Žďár

 
Ke stažení Ke stažení
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies