10.08.2015, kategorie: Titulní stránka

Ohlédnutí za poutí do Alby

Ohlédnutí za poutí do Alby
závěrečný díl

Už je to rok, co se s námi na pouť do míst vzniku Paulínské rodiny vydalo i několik paulínských spolupracovníků a přátel. Doteď na to při našich setkáních vzpomínáme... Tímto dílem uzavíráme vzpomínky poutnic.

Byla to má druhá pouť. Ta první mě vedla po stopách sv. Ignáce, zavedla mě do Říma a bylo nás jen 16 a všichni jsme byli z Brna. Tato pouť byla úplně jiná. Vedla po stopách Paulínské rodiny, zavedla mě do Alby, byla přímo mezinárodní a byl nás plný autobus. Každá z těchto poutí měla své pro a proti. Každá byla jiná a přitom měly hodně společného. Obě mě učily lásce a obě pro mě byly lekcí pokory, porozumění a tolerance. Tato pouť byla poutí hlavně se ženami, s paulínkami. Vyrůstala jsem mezi muži a i teď se pohybuju převážně v mužském pracovním kolektivu. Nedokázala jsem si představit týden v komunitě žen. A velmi se omlouvám za všechny mé předsudky. Prožila jsem úžasný týden. Setkala jsem se s Boží láskou, poznala jsem blízkost ženské komunity. Poznala jsem pouto českých paulínek. Nebylo pro ně rozdílu mezi sestrou a „civilem“. O všechny pečovaly stejně pozorně. Skoro jsem záviděla. Život v komunitě jsem si dosud jen představovala a teď jsem jej mohla trochu víc poznat.

Bylo pro mě zvláštní putovat po stopách někoho, jehož pamětníci stále žijí, po stopách někoho tak „mladého“. Měla jsem možnost se blíže seznámit s Jakubem Alberionem a Maestrou Teklou. Už pro mě nejsou jen tvářemi z fotografií. Stali se mnohem reálnějšími. Když dnes vzpomínám na ten srpnový týden, musím se usmívat radostí a láskou a děkovat. Děkovat za dary i za ty lekce pokory. Ráda vzpomínám i na německé sestry paulínky a přemýšlím, jestli se ještě někdy setkáme … Tato pouť se vryla do mého srdce. Kdo ví, jestli se tam ještě někdy vrátím či ne. Vzpomínky zůstanou.


Bohu díky za zakladatele Paulínské rodiny, za jejich inspirativní život. Díky za všechny paulínky a jejich práci. Díky za věrné pomocníky a spolupracovníky!

 
 
 
Nahoru