23.11.2019, kategorie: Titulní stránka

Novinky z našeho nakladatelství

Novinky z našeho nakladatelství
Myslím si, že „teď nastává ta doba příhodná“.

Dnes ráno jsem doma po delší době otočila stránky v kalendáři a trochu ve mně hrklo. Nějak jsem si v poslední dny neuvědomovala, že vlastně pomalu končí další liturgický rok, ve kterém jsme společně s Ježíšem prožívali čekání na jeho příchod, jeho narození, poslouchali jsme jeho učení a s vděčností si připomínali jeho smrt a zmrtvýchvstání. Pouhý týden nás dělí od adventu, začátku nového církevního roku. V tomto jedinečném liturgickém období se ve svém srdci znovu a znovu připravujeme na příchod Mesiáše.  Současně s novým začátkem se pomalu blíží doba bilancování, ale i radosti. Přemýšlela jsem, čím bych mohla naše čtenáře potěšit, a napadlo mě vyrazit na exkurzi do našeho skladu a blíže Vám představit knižní novinky, které jsme v našem nakladatelství letos vydali.
Nejprve jsem přemýšlela o titulech, které by nám pomohly na chvíli se ztišit a udělat si čas na Boha. Ty nejkrásnější okamžiky prožíváme v Pánově blízkosti. Někdy se nám ovšem může stát, že nás přepadne nějaká krize nebo nás trápí věci, se kterými si nevíme rady, potřebujeme inspiraci a pomoc anebo prostě jen toužíme po pevnějším poutu s Bohem. Co jiného by v těchto případech mohlo posloužit lépe než naše novény 9 dní k přiblížení se tajemství Vánoc nebo letošní novinka 9 dní modliteb za vnitřní pokoj od oblíbeného autora duchovní literatury Jacquese Phillippa aneb jak říká moje maminka: „Já bych do toho šla!“
Čtenářům, kteří se raději začtou do krásné literatury, bych doporučila román polské autorky Zoffie Kossakové Beze zbraně, jenž vypráví o událostech 12. a 13. století, o době křižáckých výprav do Svaté země, na jejichž pozadí se odehrává i málo známý příběh sv. Františka o tom, jak si svou radostí získal srdce všemi obávaného sultána.
Silný čtenářský zážitek slibuje také titul Mnich v zajetí islamistů, velmi poutavý a místy až neuvěřitelný, ale pravdivý příběh syrskokatolického kněze a mnicha o jeho utrpení v rukách teroristů z tzv. Islámského státu.
Za velmi zajímavé a přínosné považuji i katecheze papeže Františka na téma Modlitba Otčenáš nebo jeho rozhovor o zasvěceném životě se španělským klaretiánem Fernandem Pradem Síla povolání.
Na své si u nás přijdou samozřejmě i děti, pro které jsme letos připravili několik krásných knížek, ke kterým patří například pátý a šestý díl úspěšné série Výpravy do doby Ježíšovy Odvážné rozhodnutíOdhalení za úsvitu. Klukům by se zase mohl líbit Vlk a štít – příběh jedenáctiletého chlapce Kierana, který se s pomocí sv. Patrika stará o osiřelé vlčí mládě. A v neposlední řadě nesmím zapomenout na román úspěšné autorky dětské literatury Zuzany Holasové Taumur, ve kterém se ocitneme v podivné říši rudého draka, setkáme se s Jakubem, Miriou a jejími dvěma brášky a vydáme se s nimi na cestu temným lesem.
Praktickým duchovním průvodcem se nám v roce 2020 může stát velmi oblíbené Evangelium na každý den, které obsahuje evangelní text daného dne v liturgickém roce a krátký podnět k rozjímání.
Ať už patříte mezi odpůrce tištěných knih, nechce se Vám tahat bichle do práce nebo se prostě oddáváte moderním technologiím, jistě oceníte naši nabídku e-knih, ke kterým letos přibyl velmi úspěšný titul veleznámé americké spisovatelky Stormie Omartianové Síla manželovy modlitby.
A kdo je více posluchač než čtenář, určitě uvítá naše audioknihy, k nimž patří i novinka Můj růžový život s Bohem a rakovinou – autentické svědectví ženy, která prožívá nejkrásnější chvíle svého života v době, kdy bojuje se zákeřnou nemocí.
Málem bych zapomněla na všechny pracující a plánující! Tak jako každý rok si můžete vybrat ze dvou našich diářů – velkéhokapesního. A těm, kdo upřednostňují skromnější rozměry, zřejmě postačí Liturgický kalendář na rok 2020.
A neodpustím si poslední poznámečku. Brzy nám bude odevšad znít slovo „nový“: Nový rok, nový začátek, nová etapa… Přemýšlela, co se mi vybaví, když právě tohle slovo zaslechnu. Jednoznačně je to vůně nových knih. Přiznejme si, kdo z nás by to alespoň jednou v životě nezkusil? Chce to i jistou dávku odvahy, ale představte si to: vejdete do obchodu, popadnete knihu, která se Vám líbí, otevřete ji na libovolné stránce a přičichnete. Taková vůně se nedá adekvátně popsat, musíte ji zkrátka zažít.  Pokud jste si však ještě nikdy nepřivoněli, máte k tomu skvělou příležitost v našem knihkupectví (jen prosím, abyste to nezkoušeli v případě, že máte rýmu) anebo v poklidu svého domova. Myslím si, že „teď nastává ta doba příhodná“. Mrkající

 
 
Nahoru