18.03.2012, kategorie: Titulní stránka

Noc žalmů 2012

Noc žalmů 2012

Přijměte pozvání na bdění v přítomnosti Božího slova. Letos poprvé v Praze zazní celá kniha Žalmů během jediné noci.

Začíná se 18. května 2012 v 19 hodin v nádherném kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na Náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. Plánovaný oficiální konec po druhé hodině ranní. 

Noc žalmů navazuje na projekt Bible24, který vloni proběhl v blízkém kostele svaté Ludmily na Vinohradech. Tenkrát se četl Nový zákon. Do budoucna pro pražské farnosti zbývá ještě dalších 45 knih starozákonních.

Noc žalmů proběhla již dvakrát během adventu v Brně. Letos ve stejný den bude z knihy Žalmů čteno i v další farnosti, a to v Ostrožské Lhotě.

Stejně jako byla Bible24 určena všem, kdo chtějí číst nebo naslouchat Božímu slovu, i letos jsou zváni všichni bez rozdílu, ať už k zapojení se do četby nebo jen k naslouchání. Žalmy se budou číst z liturgického překladu (zájemci o četbu jejich text obdrží dopředu).

Je velmi pravděpodobné, že budeme mít možnost slyšet některý ze žalmů v jeho originále. Pozvání přijal i herec a režisér pan Jaroslav Achab Haidler.

Možnost zapsat se k četbě bude brzy zveřejněna na webové stránce farnosti: http://srdcepane.cz/ anebo v našem knihkupectví u Sněženky.

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies